Soja 2014 god

Ja ne prihranjujem jer je i ne sejem:osmeh:a ovi moji sto seju su probali bez starta NPK u sejalici i bez KAN-a kasnije i nakraju nema nista .Tako je isto i za kukuruz.Ova dva djubrenja su obavezna na nasoj kiseloj zemlji.
 
Sinoc skinuta soja predusev repa posejana 1.04 na 50cm sorta maksimus npk100kg + 100kg ureje po kj prinos 2480kg po kj 12.8 vlaga ne cistica 2,5

dsc0002.jpg


dsc0005.jpg
 
Poslednja izmena:
Juče pre podne skinuta Sava,sejana 12.aprila na 70 cm. bez djubrenja,predusev kukuruz 2460 kg/kj. vlaga 15,1
 
Juce i danas sam prolazio kroz Srem i juzni Banat. Sve soje(sto sam video) su zute, a mnoge i vec skinute. Kod mene jos ni jedna zuta liska, pitanje da li ce sici. Ima li nekakav preparat koji omogucava prekidanje vegetacije ili ubrzava zrenje? Trebalo bi da je pri kraju nalivanja zrna, pa da znam ako ima sta da trazim da kupim. Najavljuju dosta kise a izgleda mrazevi nece skoro
 
Скинули скоро сву соју, принос око 2400кг/кј, влага је била у распону од 10,8-12,3% и наравно примесе од свега 2%. Најбољи род ми је имао Максимус од 2680кг/кј, а Балкан је подбацио ове године од свега 1880кг/кј, Сава имала принос од око 2350кг/кј просек. Остаје да се види колико ће ми родити Галеб на још три њиве. Све у свему није лоше...

- - - - - - - - - -

Пострна соја Каћа....
20140919135352.jpg
 
Pa...crvene je boje...Ruske je proizvodnje...inače prepravljen sa stabilnog u mobilan...inače od mog prijatelja,koji sa njim radi uslužno,soja 2din/kg ,a inače radi mi sve,godinama,a stroj potiče sa Rimskih šančeva :ppozdrav:
 
Juce i danas sam prolazio kroz Srem i juzni Banat. Sve soje(sto sam video) su zute, a mnoge i vec skinute. Kod mene jos ni jedna zuta liska, pitanje da li ce sici. Ima li nekakav preparat koji omogucava prekidanje vegetacije ili ubrzava zrenje? Trebalo bi da je pri kraju nalivanja zrna, pa da znam ako ima sta da trazim da kupim. Najavljuju dosta kise a izgleda mrazevi nece skoro
Moze li mi ko reci kakav preparat da trazim? ne znam kad ce mrazevi da je udare i da pocne da zrene. Ne bi da cekam jos dugo, bojim se snegova, ma da i kombajn tesko da ce moci da udje od silnih kisa
 
Ne bi smeo da je prskam totalom. Na testu bi kako sam negde procitao, zbog njegove a.m. pmislili da je modifikovana, pa ne bi hteli da je otkupe. Moram reci tati da sutra obidje apoteke i potrazi neki od tih preparata:ppozdrav:
Malo pre sam gledao. Nalila je skoro sva zrna, samo da joj prekinem vegetaciju
 
Nazad
Vrh