Soja 2014 god

Čuo sam vlage od one dvojice koji su danas vrli: prvi je imao 14.7%, a drugi 14.0%.
 
U utorak probao i uradio uvratinu oko 13.00 sati i vlaga bila 21,6%,u sredu oko 14.00 h nabrao i rucno nakrunio i vlaga bila 15%,tako da sam odustao od vrsidbe, danas radim sorta Sava sejana 02.04.

Inace odbitci na vlagu i susenje kod nas su sledeci:

od 13-14%=1%
14-15%=3%
15-16%=5%
16-17%=7%
17-18%=9% odbitci...
 
Ja sam juce popodne od 15h do 18h pokosio nekih 4kj vlaga 14.7% primese 1.3% a vaga pokazala 9380kg,ja sam zadovoljan danas nastavak.Sorta je bila Galeb i Venera.
 
Poslednja izmena od urednika:
Sa kojom vlagom mogu da skladistim soju i ne brinem,skladistio bi je u ambar od drveta masa bi bila debljine oko 2 metra???Pitam jel nikad nism ovoliko skladistio uvek je bilo par tona pa se to malo izgazi i provene stavljao sam sa oko 17% vlage par dana je malo pretumbam i dodje na 13%.
 
Ovako pravio sam mini ogled soje od 4kj pola je prihranjena cirkonom dva puta kako knjiga pise ili upustvo koje dobijate na ambalazi...a polovinu nisam nicime prihranjivo.Prskana soja je bila u startu bolja na oko vislja mozda za 30cm...i kada je sazrila bila je vislja dosta ali kada sam krenuo sa skidanjem prihranjena soja je manje rodila podosta od ove sto nisam prihranjivo preko lista kakada se baci ureja tako da nagodinu neprihranjujem nicime....
 
vladow, možda da je bila sušna godina bilo bi nekog efekta. Soji više znači vlaga, nego neka folijarna prihrana.
 
Danas skidao 3 jutra.Strasno koliko tone kombajn zemlja je peskovita morao sam odustati na pola posla da se nezaglavim vlaga zrna od 14,5 % do 15 % sorta balkan.
 
Popodne skinuo 6,3kj save moje i 0,7kj uslužno i taman pred kraj počinje kiša, sve gurnuto pod šupu pa sutra predaja, od oka vlaga između 13-14% vlage, i dalje dobro curi iako kisne već koji put.
 
Kod nas juče par pokušaja ,svi koji su predali vlaga 17-22%,danas nisam video da se neko usudio.Malo sam obišao rit imam ribnjak u soji na 7 kj ,ta se izgleda neće kositi ove godine.
 
I ja sam krenuo danas u 14.00 preostalih 6,5 kj,prva prikolica vlaga 14.6,druga 13,a trecu nisam predao posto je pocela kisa i sad je u hangaru.Uglavnom stigao sam da zavrsim svoju tako da sutra ako ne bude kise nastavljam usluzno jos oko 40 kj.
 
Nazad
Vrh