Soja 2014 god

Kod mene je popodne dosta ljudi radilo. Večeras ću čuti koja je vlaga bila (na predaji su trenutno dvojica koje znam)...
 
Danas probao soju da radim ali vlaga je bila 17%!!!! Odustao sam... Izmericu sutra vlagu pa da vidim dal moze da se kosi...
 
Kod nas primaju soju do 20% vlage bez ikakvih odbitaka.Sutra se kreće u pohod na jednu parcelu blizu sela pa ćemo videti šta dalje.
 
Uf dobro je ako je do 20%!!!!! Ja nisam ni pitao kako stoji stanje sa vlagom na otkupu kod mene ali sutra cu da pitam.. Imam u prikolici ovrsenu SOju i vlaga je 14%...

Nema se sta vise cekati najavljuju ponovo kisu...
 
Ne znam kako ali je tako.Sveža informacija od pre 10 minuta dobijena u telefonskom razgovoru sa skladištarom lično.
 
Danas posle 16 h kosio sam mozda malo vise od 05 kj. Nisam je nosio jer vise nisu bili na otkupno mesto, sutra cu pre podne. Vlaga ne izgleda veca od 15% ali zemlja je jako mekana. Ova parcela je od 1.5 kj ali u onom kraju u dolini nema sanse uci! I dalje se plasim ko sto sam ranije napisao da ne dodje do toga da ne mozemo uopste uci u neke parcele!
 
Ne znam kako ali je tako.Sveža informacija od pre 10 minuta dobijena u telefonskom razgovoru sa skladištarom lično.

Pokazi nam tu odvagu sutra da vidimo..................................
Malo ti njega nisi razumeo,do 20 neide na susaru al odbijaju u kg,vlaga nije tvoja,coveku kojem sam radio danas na 17.7 vlage uzeli oko 400kg na 5500kg
 
Pero gde je parcela,imam i ja oko 25 kj na tim terenima gde se plašim i da uđem ostalo startujemo sutra. Čuo sam danas da je neko imao 26% vlage:sta:
 
Ova je Peste drumu mare s ove strane Jarka, 4 od lenije ovamo. Trebalo bi da znas gde je tacno! Ali ne vredi. Veruj mi u Petak i Subotu je bilo milina vrsiti a ne ovo sad. Jako je makana zemlja!
 
Nazad
Vrh