Soja 2014 god

Stigla 2. pošiljka semena soje Maximus kod nas na institut, za sad ga ima cena mu je 100 din sa Nitraginom po kg.

Odavno smo ga tražili a lane i predlane i nije se moglo ga nabaviti, kod nas ga mnogo uzimaju kao zamenu za Ballkan,
 
Na koliko sejete NS Galinu? Za sklop od 500000 biljaka koji preporucuju, na 70 cm medjurednog razmaka trebao bih ici na 2,8 cm razmaka u redu? Da li je ta racunica primenljiva u praksi?
 
Danas svratio na institut da vidim ovu novu sortu maximus ,probao bi par jutara da posejem, al me prvo zanimaju kakva su iskustva s ovom sortom ?
2e57869.jpg
 
Da li je neko sejao od vas vojvodjanku? posto ja hocu da je sijem pa me interesuje kakva je :D
 
kasna sorta imao sam je 2500kg po kj ali bila je i godina za nju. imas sad novije sorte, pa ti sad kako oces.
 
od novijih ns imas savu,viktoriju,maxsimus to su ti nesto ranije sorte I grupa zrenja kasnije su rubin i trijumf II grupa zrenja kao i vojvodjanka.
delta agrar ima dukat 0 grupa,galeb I grupa, i gorstak II grupa. to je odprilike neki najcesce zastupljen sortiment

- - - - - - - - - -

jel ima ko na prodaju seme soje kupio bih 350-400kg rod 2013god. sorte save, galeb,ili dukat moze ponude na pp
 
E Bog te video, a ja planirao da posejem soju za 10-ak dana, pa da onda krenem u suncokret i kukuruze...
 
Ja vec par godina praktikujem da sejem soju pre kukuruza i suncokreta.Sejao sam balkan,galeb,a od ove godine ubacujem savu.Lepo je stizala za vrsidbu pre suncokreta tako da posle zita nediramo heder.Posle polako skidamo suncokret pa redom.Kako je ko navikao.
 
Nazad
Vrh