Soja 2014 god

Ja sam bio planirao da sejem suncokret, ali sam se posle odlucio za soju, tako da je moja dobila oko 130-150 kg npk na jesen po kj, I to joj je sve sto ce dobiti. Planiram da sejem pocetkom aprila, Balkan ili Savu.
 
Mozda ja setvu soje obavljam u Maju zbog nekih drugih razloga pisano je o tome u ovoj temi.

- - - - - - - - - -

Mozda ja setvu soje obavljam u Maju zbog nekih drugih razloga pisano je o tome u ovoj temi.
 
Dušane ako ne bude kiše neće ti soja vratiti povećanjem prinosa zbog dobrog đubrenja. Ja sam prošle godine zaorao 300 kg/ha jer sam planirao nešto drugo, na kraju prinos 1200 kg po jutru kao i večina u mom kraju bez đubrenja.
 
Koristio sam prošle godine na par njiva SLAVOL S,i na par njiva EKOBOOSTER,i na svakoj njivi sam ostavljao i kontrolu,i osim što strašno smrdi (ekobuster više,slavol s manje) drugo ništa nisam primetio
A nitragin,lane sve po YUSu,ove godine ću potrošiti samo nitragin dobijen sa kupljenim semenom,a moje seme će se sejati,onako selektrirano iz vreće
 
Ali kad krenu na prezentacijama da se izlajavaju i da hvale i Slavol i Ekobooster i Nitragin ljudi sa malo ili malo manje iskustva veruju u ta cuda koja su po meni beskorisna i otimanje novca!
 
Mi smo dobili nitragin uz seme kupljno na institutu i to ćemo upotrebite. Inače danas bačeno 50 kg/kj ureje i zemlja spremljena za setvu, ala se prašilo pa to je čudno jedno. Setva se planira za sledeći vikend.

Inače skoro me je ubeđivao predstavik Biofora da ne seme uz nitragin nanosim Biofor Aktiv, jedva sam ga se otresao misleći u samo na to još pare nisam bacao.
 
Pojam nemam, sreo me u ataru kad smo prihranjivali žito, nafali čovek biofor, kao fa ja nemam pojma šta je to.
 
Ni ja nisam primjetio praktično prednost nitragina i sl., čak sam prošle godine imo najbolju soju u parceli gdje nije ni korišten , al možda je tu neki drugi razlog. Te bakterije ipak cijeli svijet preporučuje i ne dovode se u pitanje nigdje pa ću opet vjerovatno kupiti za domaće sjeme. Moguće da praktično i nema efekta al tolko se o tome priča i podrazumjeva da je teško reći da tu nema ništa . Nekako se bojim da tu nije u pitanju loš kvalitet ovog koji koristimo ko zna dal tu ima bakterija i dal su žive kad ih nevdiš , a bogami stavljo sam i kraj uha ni nečuju se da su žive .

Inače kvržice na korjenu soje kad se presjeku ili zdrobe prstima trebalo bi da su ljubičaste boje ako s ok i rade svoj posao .
 
Ni ja nisam primjetio praktično prednost nitragina i sl., čak sam prošle godine imo najbolju soju u parceli gdje nije ni korišten , al možda je tu neki drugi razlog. Te bakterije ipak cijeli svijet preporučuje i ne dovode se u pitanje nigdje pa ću opet vjerovatno kupiti za domaće sjeme. Moguće da praktično i nema efekta al tolko se o tome priča i podrazumjeva da je teško reći da tu nema ništa . Nekako se bojim da tu nije u pitanju loš kvalitet ovog koji koristimo ko zna dal tu ima bakterija i dal su žive kad ih nevdiš , a bogami stavljo sam i kraj uha ni nečuju se da su žive .

Inače kvržice na korjenu soje kad se presjeku ili zdrobe prstima trebalo bi da su ljubičaste boje ako s ok i rade svoj posao .
@Momo legendo!Sta ocekujes da cujes od par milijardi bakterija koje se nalaze u toj kesici? :haha: :ppozdrav:
 
Meni dali uz seme Soje Slavol za soju (kao obavezan je) i zamena je za Nitragin!!!!!! Danas ja ponovo po neke preparate i sad hoce jos uz taj Slavol za soju da mi daju jos i Slavol S kao da bude jos bolje nicanje i sve... :osmeh:
 
Nazad
Vrh