Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bravo Mladene,nije poenta ni to u celosti,i nije dovoljno da seme nikne,seme može nići i na površini,ali neće doneti rentabilan rod,nevidi soja kojom sejalicom se seje,ali dubina manja od 3cm je već VEOMA rizična,a tu dubinu većina žitnih sejalica NEMOŽE postići :cao:
 
Mi sejemo širokorednom sejalicom soju a žitnu sam predložio mislim da je puno bolja od ciklona ove godine su neki u ataru sejali sa žitnom i lepo je niklo sve i čini mi se da imaju više slame meni će biti frka oko slame jer se grejem sa njom ako bude 60-70 bala po jutru ima da pevam.
Naravno da bude više slame,što gušće se seje bude više,jer se svaka biljka bori za svoje mesto pod suncem,pa stime ako joj je veća konkurencija izraste višlje,ali većina nas soju ipak seje zbog zrna,a slame koliko bude,jer je to ipak sekundarni proizvod
 
Kod mene na 4 jutra ovrseno 75 meteri ,to je oko 19 po jutru,moglo je i bolje ,ali za ovu godinu ekstra .dobijam 80 kg sacme rifuzne ili 35din. za kg soje.
 
35 dinara je malo. Kod nas su ponude oko 37 din., stim sto mislim da ce ici jos dinar gore, a mozda i nesto vise.
 
Zavrsena zetva soje.
Prinosi:Balkan od 1300 do 2300kg/kj
Galeb od 1800 do 2300kg/kj
Sve u svemu na ovu susnu godinu zadovoljan.
 
Mislim da je to slaba cijena ali kad nije bolje dobro je pokrit cu se tu kukuruzom ovi mi kazu kupuju po 135kn metar tako da bit će nešta malo i novaca ..
 
soja gorstak sa parcele od 2.5kj 5620kg 13 vlaga3 primese , balkan od 1700 do 2300kg za ovu godinu zadovoljan :osmeh:
 
Danas zavrsio sa sojom za ovu godinu. Sorta Balkan. Pokoseno 24 kj. Prosek 1850 kg po kj.
Dosta bolji prosek od prosle godine, ( 1670 kg po kj. ) ali mora se uzeti u obzir da prosle godine su grdno nastradale od grada oko 35% parcela.
Ove godine su nas zaobisle te nepogode pa greh bi bio da nisam zadovoljan.:osmeh:
Iskustvo sa lagerovanjem soje od prosle godine malo ( vise ) me tera da ponavljam isti postupak.

PRODEX

23. 09. 2011.204,61
dn.gif
-0,64
19. 09. do 23. 09. 2011.


Finansijski54.697.000,00 din
up.gif
Količinski2.650 tona
up.gif
Kukuruz18,37 din/kg*
dn.gif
Pšenica17,55 din/kg*
dn.gif
Soja39,42 din/kg*
up.gif
*cene su izražene sa PDV-om
 
Molim za savet, sejao soju cetiri godine za redom na parceli od sest jutara,do sada je sve bilo u redu. Moje pitanje je dali mogu da nastavim sa sejanjem soje sledece godine ? Unapred hvala.:sta:
 
Reče mi komšija da je imao preko 28 meteri soje Morava po jutru. O toj Moravi jako malo znam, ne znam da li je takav rekordan rod odraz sorte ili njegove dobre zemlje (potez između Srbobrana i Siriga). Da li je neko imao Moravu i kako je prošao sa njom?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh