Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na neznanje je najveći porez! I ja sam prskao uzglavnice totalom 2nedelje pre vršidbe,ali to kod mene ide na dno prikolice čija je površina 20 m2,a sa 5cm od patosa se uzorak nemože uzeti,e tu se dragi moji trpa i to i posle fifike 1tona i da te Bog vidi :cao:
 
Ako radiš modifikovanu soju,i posle nje radiš npr. Balkan,Balkan će pokazaće modifikaciju.
Na'ebo pre par godina.
 
Pre par dana ovro soju sorte Viktorija, seme kupljeno na institutu. Pokazala se odlično za ovu godinu. Prinos 2130 kg/kj, vlaga 10, nečistoće 2.
Juče ovro soju sorte Idila, seme prošlogodišnje. Prinos 1850 kg/kj, vlaga 9, nečistoće 2 na jednoj njivi, a na drugoj 2000 kg/kj, vlaga 9 nečistoće 2.
Sorta Idila je prošle godine ostvarivala rekordne prinose, ali ove godine nisam zadovoljan sa njom. Kao što se sa slika može videti, vrli smo soju na kojoj su stabljika i lišće još potpuno zeleni, a maune suve i počinju da se otvaraju. Da smo čekali još malo, sigurno bi se otvorilo oko 20% mauna, a možda i više.

2ds4yvn.jpg


2yl4kzl.jpg


2444n4w.jpg
 
U našem kraju je malo slame je ostalo posle vršidbe biće otimačine zbog grejanja još nismo počeli sa presovanjem ali procena je da će biti od 50-70 bala po KJ
 
Ja sam na 17 kj imao 1270 bala. Sa tri jutra su mi maznuli slamu pa sam onda morao još od komšije da uzmem slame (za dodatnih 130 bala). Naravno, prethodno sam ga pitao da li smem.

Sve više ljudi pravi grejanje na sojinu slamu a da nemaju ni jutro zemlje. Onda posle postaje problem za slamu jer su sad uglavnom svi kombajni sa sečkom. Sad, sve površine koje imam baliram za grejanje (za dva domaćinstva) i to mi je knap. Dok nisam imao grejanje na soju davao sam slamu ako mi je neko tražio.
Ali i tu je bilo ponekad loših iskustava, ako je loša balirka onda bude razvezanih bala, uzica koliko hoćeš, neizbalirane uvratine... Više puta sam ispao budala što nisam sečkao slamu kad već kombajn ima sečku, em bih vratio zemlji deo organske materije, em se ne bih posle patio sa uzicama u rotoru setvospremača...
 
odgovoricu ja umesto bubu-a, tukla susa, Gospodjinacki atar skoro nije ovako prosao.Kise nismo imali od 25 Maja do 29-30 jula.Soje koje je tukao led tog 25 maja su jos od boljih, jer i tada nije ceo atar dobio kisu.Meni je prosek 18.95 kg/kj sa cim sam ove godine prezadovoljan.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh