Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Danger ujaku je danas vrsio neki covek sa Claasom 98s,bilo je prljavo kao u prici ceo herbarijum na jednoj njivi na drugoj samo sudanka bilo je i cistog nesto malo,al je spram uslova i godine u mom kraju po meni odlicno nacurilo 99.48 meteri cisto,primese 6.5 a vlaga 9. Ja zadovoljan,a gazda i kombajner kako hoce.

kakav je to krs od kombaja kad su tolike primese,ja nisam nikom radio preko2.5-3.0%,ili je to neka teska korovina od njive
 
Večeras komšija zagadio svoju soju modifikovanom.Radio juče drugom i ovaj ga ubedio da je domaća i ode da radi danas svoju kad na kantaru analiza pokazala GM.Poludeo je a prinos odličan.
 
kosio soju danas na jednoj parceli od 1,25 kj sorta vojvodjanka vlaga 10 prinos 2.3 tone a na drugoj parceli od 3 kj sorta galeb vlaga 10.2 prinos 5.9 tona sutra nastavljamo
 
Danas radio rekordnu soju,2200kg/kj sorta balkan,mahune-zrno zrelo,stabljika zelena,debela,bila do pazuha,pa polegla,predusev paprika,mumla i dob na 3.5km/h i sečka,užas Božiji :cao:
 
Ne.Radio je modifikovanu a dovoljno je samo da ostane malo prašine i to je dovoljno a ne i po neko zrno.Bilo je takvih slučajeva i prethodnih godina pa se ljudi nisu naučili šta može a šta ne može da se radi.
 
Stvarno je soja neverovatno dobro rodila za ovako susnu i vrelu godinu.Danas sam pokosio moju soju ZPLana,ZPLaura i ZPLidija,prosek 2100 kg/kj,predusev kukuruz,zajedno sa kukuruzovinom zaorano 100kg MAP/kj,posejana 23.04. na 70 cm medjurednog razmaka,jedno spartanje.
 
Evo slike moje- sorta Venera,još ima zelenog lišća,krećem sutra da je radim.Viktorija izašla sa cenom 35din
11h74vq.jpg
 
Bio do komšije danas, oni već par dana vrše soju. Trijumf im je najbolji i kažu da je bilo 25 meteri po kj. Valjevka mala slabije oko 23. Inače u našem ataru prosek je negde oko 21-22. Mi valjda sutra vršemo, pa ćemo da vidimo da li se možemo nadati nekoj finoj zaradi.
 
Bio do komšije danas, oni već par dana vrše soju. Trijumf im je najbolji i kažu da je bilo 25 meteri po kj. Valjevka mala slabije oko 23. Inače u našem ataru prosek je negde oko 21-22. Mi valjda sutra vršemo, pa ćemo da vidimo da li se možemo nadati nekoj finoj zaradi.

bas sam prolazio neki dan tu kod vas, isao za Sirig, i sam se uverio kakve su vam soje i ostale kulture :) blago vama ... kod mene danas gotova soja skroz, prosek malo fali do 17 meteri po kj, zadovoljan
 
Kod nas uglavnom svi za Trijumf komentarišu kako nikad više u njihove njive neće ući.

Ja sam danas ovro onaj Galeb za koji sam predviđao da je dosta slabiji od Save koju sam takođe imao. Međutim prevario sam se samo tako, i sad mi je žao što nisam ostavio nekoliko džakova za seme. Prinos je bio 2414 kg/kj , 2.0% primese i vlaga 10.7% u prvoj turi i 9.9% u drugoj turi. Tri puta sam računao jer nisam mogao da verujem da je tako dobar prinos.

Slažem se da je soja ove godine spram vremenskih prilika potpuno iznenadila dobrim prinosom, u svakom slučaju većim od očekivanog. Imao sam na 16.5 k.j. u 4 parcele prosek JUS prinosa od 2217 kg/kj, i ovo mi je jedna od boljih godina u proizvodnji soje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh