Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
skinut gorstak danas 19 po kj zadovoljan s obzirom na kvalitet zemlje i uslove ove godine
 
Gorstak-Visok,polegne,zamrsi se,mlati ga vitlo,ispada iz mahune-Valjevka i Galina su iz raja izasle,ja sam juce izasao za Z-170 oko 11h i do 20:30 uradio 19kj valjevke,prinos izmedju 1900 i 2000 kg/kj.
 
bas tako, nemam ni jednu jedinu rec hvale za njega ... ja sam zadovoljan i sa Savom, u potezu gde nije bilo kise rodila je od 15 do 16 meteri a na nizoj zemlji i gde je pala 1,2 kise prosek 22 metera, tako da sasvim ok sorta, dobra u svim vremenskim uslovima ... oo pa to je super :)
 
Juče ovršen Galeb. Prosečan prinos 1550kg/kj sa 11,5% vlage i 4% nečistoće. Nisam više ni očekivao.
 
Danas gotova sva soja iz prve setve,ostaje njiva koja je sejana kako se voda povlacila.Prosek 1960 kg/kj.Odlicno.Sorte:Valjevka,Galina,Becejka.
 
Danas vršili Trijumf prinos 2500kg/kj sutra nastavak..., Sava dala od 2080-2450kg/kj, još imamo Veneru to ćemo ostaviti kraj...
 
Skinuto 12.5 kj. ( skoro pola ). Rod od 1767 po kj. do 2350 po kj. Sorta Balkan, vlaga 13% necistoca 3%.
Za sad sam zadovoljan, na preostalim parcelama nadam se jos boljem prinosu.
 
Juce zavrsio sa sojom . 200 dunuma ( 20 ha.) 5.5 vagona . Losije nego lani ali je cena bolja pa je to tu negde.(0.67 KM.)oko 0.33e.
 
Zna li iko na sta se radi test kad se trazi GMO soja ?

samelje se uzorak soje odprilike ze saku...onda se vrlo malo(kasikicu,)izvadi i sipa se u vodu,i to se pomesa...na kraju u taj uzorak se stavlja gmo test...(kao test za trudnocu),:osmeh:i ako pokaze jedni liniju soja je ok...ako pokaze dve linije onda je gmo...(ovo za linije nisam siguran)al tako nesto...:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh