Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sutra idem u Ilince kod ujaka da vrsimo 6kj pa cu javiti rezultate.
Stric je vrsio kaze ima prosek 21 metar po kj,ne znam odakle kad je proletos kukao kako mu je voda pojela kasnije zapeklo pa nije mogao ni da preseje.
 
Radimo punom parom soju ..... Prinosi nisu loši kakva je bila godina ......... Ako dobijemo 40 din možda će i da zaradimo koju paru ........
 
Do danas skinuto 50 jutara soje,sadašnji prosek je 1900kg/kj.Najbolja je bila sorta Sava sa prinosom od 1800-2200 kg/kj a Valjevka je dala 1700-1900kg/kj u zavisnosti od parcela.Za skidanje ostala još Mima i Venera.
 
@Danger ujaku je danas vrsio neki covek sa Claasom 98s,bilo je prljavo kao u prici ceo herbarijum na jednoj njivi na drugoj samo sudanka bilo je i cistog nesto malo,al je spram uslova i godine u mom kraju po meni odlicno nacurilo 99.48 meteri cisto,primese 6.5 a vlaga 9. Ja zadovoljan,a gazda i kombajner kako hoce.
 
Ja jos nisam cuo da je kod mene neko prebacio 1900kg/kj. Prosek je oko 1700kg/kj. Deo atara prema Sonti (nije dobio kisu 2 meseca), ljudi su imali 900kg/kj.
 
Večeras sam gledao njivu na kojoj je Galeb. Mahune su zrele potpuno, ali na otprilike 50% njive je stabljika još zelena i ima zelenog lišća, uz to još i prilično polegla. Rešio sam da sutra ovršem i tu njivu, i to je onda sve od soje za ovu godinu.




Ne znam koliko će nacuriti, ali je očigledno da će biti manje nego Save, i Galeba izbacujem iz sortimenta. Dogovorio sam se sa bratom da mi ostavi Idile za seme, a koliko čujem ni Rubin nije loš. Kako su se kod vas pokazale ove dve sorte soje?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh