Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prinos je nikakav 30-50 % manje soje nego prosle godine,kad zasusi soja ozbiljno ume da podbaci rod a cenu ce reci kad svi predamo tj. ko mora da preda
 
danas vrsio ono sto se nije moglo tj pola njive od 7 jutara, prema kanalu, i za neverovati na 3.5 jutra 8 ipo tona , 24 metera po kj, soja skoro do grudi i nacickana ... e da je svaka takva bila :osmeh:
 
Sad obisao moje soje uz drum i utisci su sareni...

Sledeca je rubin,zeleni se k'o gora svugde jednaka,ima puno mauna ali ih jos uvek nije nalila ima bas dosta praznih,rastom je najniza.
2s93qyx.jpg


Sad dolazi na red mesavina ZP-a ima je i nize i zelenije i suvlje,ali me zacudilo sto je porasla posle onih kisa bar 10cm i jako je visoka(oko 135cm u proseku) ima malo mauna ali su dosta krupne i cini mi se da ce biti najbolje nalivene.
2q0n5ap.jpg

wvpun9.jpg

Soje ovrsene konacni utisak los kao kod vecine u mom kraju,Rubin je bio najbolji sa 18 meteri jusa po jutru,Balkan i ZP podjednaki Balkana sam imao 26meteri na 1ha a ZP-a 21meter na 1.5kj.
Kad pogledam kakve su moje bile na oko lepe a nikako rodile sta tek da ocekuju oni cije su do kolena i u korovu.
 
I ja moju danas pokosio. Prinos preko 2t/kj! Da je moglo i bolje-moglo je, al ajd! Kakva je cena u vašem kraju?
 
Kolega mi sada kaze da ce cijena biti 240 kn metar znaći 2,40 kuna kilogram što je po meni malo lane sam prodo po 2,60kn/kg ...
 
Kod nas tako sramežljivo ulaze u njive divota jedna.
Ovi što su kosili uglavnom se hvale prinosima.
Mislim da će se sledeće nedelje zahuktati i ja planiram od ponedeljka.
 
Ja krećem takođe u Ponedeljak u kosidbu svoje.Ne nadam se ničemu.Kum danas na 3.5 k.j čitavih 14.5 meteri,burazer prosek 10 po jutru.Niko nema preko 13,sve do toga i ispod.
 
@NA
da je soja bila motoru do auspuha bio bi bolji prinos,a posto se kinez nije video.......................sama slama a mauna nigde
 
Neka slame ima da nadjubri za sledecu godinu.
Pa jeb** ih aj da je jedna sorta sva u slami nego su sve takve i dalje mislim da je kriva kisa kad je biljka isla u visinu i nje je bilo kad su trebale maune da se razviju ono sipak nema je.
 
Danas predo 4 jutra 6t ostalo je jos jedno jutro to cu tek za desetak dana valjda ce tu bitii preko 15 meteri u pitanju je balkan
 
Danas ovršen gorštak,sejan 3-4.04 na 70cm 51kg. semena po k.j
Seme deklarisano iz ambara.
Prinos 1980 kg. po jutru.
20qgacl.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh