Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li ce stici soja koja je presejana 15 maja ,u pitanju je balkan a ima oko 40 meuna ,doduse gornje su tek formirane:sta: a izgleda zeleno i pozamasne je velicine....
 
Da li ce stici soja koja je presejana 15 maja ,u pitanju je balkan a ima oko 40 meuna ,doduse gornje su tek formirane:sta: a izgleda zeleno i pozamasne je velicine....

Ovrsices je jos u septembru. Obrati paznju na donju sliku gde je zrela soja sejana u drugoj polovini aprila a ta sto se zeleni 17 juna. Slikano je 25 septembra i tu zelenu sam ovrsio deset dana kasnije. U pitanju je Balkan.

hsj977.jpg
 
Ma i mene je mucila voda ko i tebe posejana i seme istrulilo i u poslednji cas razmisljanja odlucim da je presejem izgleda odlicno ,mada me komsije tese da nece stici i da je bolje da sam presejao kukuruz.Razmisljam da je poprskam gramoxone sredinom septembra i prekinem joj vegetaciju.
 
@ biljojed

Nije dovoljno suva, mahune su još zelene i nemoj još da je čupaš. Obično kod soje otpadne svo lišće kad je zrela, tj. ostane samo stabljika sa mahunama. Kad je soja zrela, mahune budu suve i kad ih stisneš prstima one pucaju i zrno ispada iz njih.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh