Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa naravno,krajem jula,početkom juna je moja dobila,pa poludilaja mislim da će dati bar takav rod kao ostale,a moguće i više
 
da li je neko imao taj problem koji ja sada imam?
imam dosta mauna i pocele su da nalivaju ali nije nalivanje zavrseno, a soja je pocela da zuti jer je tu malo peskovita zemlja, da li je neko imao ovakvo iskustvo i da li je uspela da nalije?
 
Nalije ako dobro pokisne,ALI dok nepočne da žuti jako,ali s obzirom da kiše nema u skorije ni na vidiku,da te netešim,nenadaj se preterano
 
@gregorije

Biće zrna soje, ali sitnih.

Evo nekoliko slika.
ZP ogled. Početkom juna jako potukao led, bila je skoro potpuno očerupana i celu daljnju vegetaciju je bila žuto-zelena. Nakon zadnjeg talasa padavina je povratila boju i porasla nekih 30cm, te još malo cvetala. Sejana je oko 20. aprila.
9kschc.jpg

2ijm3r9.jpg


Galeb i jedan i drugi. Desni sejan početkom aprila a levi tri nedelje kasnije. Desni na međuredni razmak 50cm a levi na međuredni razmak 70cm.
w6z09h.jpg

Bolje napunjene mahune Galeba, ali nije ga tukao led.
iqah61.jpg
 
Znam da je slabo ali mi tako deluje sadasnje stanje,inace smo lane imali 20-21 meter a inace nam je prosek 18 meteri neki dugogodisnji izuzev onu godinu pocetkom ovog milenijuma kad smo imali oko 10.
 
ti si izgleda od onih kao i ja uvek procenjujemo na manje pa ako bude vise super
 
Imas da vidis slike mojih njiva,cista,soja ok a nikad da mi prebaci rod preko 21 meter i ser* mi se od komsija koji "imaju" 25 meteri,a da su moje njive kao njihove ja bih batalio zemlju al ajd ubedili su sebe u svoju laz.
 
svi lazu za sve ali za soju najvise to nemozes verovati ja imam poznanika koji imaju i preko 30 strasno
 
Imao sam ja komsiju "imao" 22 po jutru prvi vrsio kad na kraju sezone realni rekorder bio moj teca sa 18 meteri po jutru mi ostali od 12-16 onda je cutao.
 
bio sam juce na soji zelena skroz nema jednog zutog lista sad se bojim ako se okisa u septembru kad ce sazreti za vrsiti
 
Sazreće krajem septembra, što i nije loše, jer još uvek ima vremena da čeka kišu za nalivanje zrna.
 
Ovaj je od toliko mogucnosti predsetvene pripreme samo 1 presao drljacom koja ima bas male klinove(kao i moja stara 20 i kusur godina,klinovi nikad menjani),uvek zakorovljena jeeedva navata budalu koja ce mu vrsiti i onda mu kombajner kriv kaze los kombajn kad izvrsi prljavo i redovno neko polomi kosu.
Kod mene je dosta sarenoliko sto se tice boje,kod ujaka u Ilincima na potezu zabrana-svracijak je sva zuta napale gljivice,ljudi su prskali al nema vajde...
 
trecu godinu imam problema sa zrenjem odkad sejem gorstak al mi se svidja ovako dobro rodi i uvek izgleda super kakva god da je godina
 
znas kako kod nas kazu takvima ajd mi to prodaj pod jutro , a oni odmah necu to mi je najbolja zemlja
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh