Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
jedan deo mi je odlican a na drugom delu imam dobar broj mauna po stabljici, od 40 do 65 ali nisu sve nalile a pocela je malo da zito, vidi se nedostatak vode, da li ce uspeti da nalije, ima li nekih iskustava ranijih?
 
Da li se neko seća prošlogodišnje priče o sečenju vrha soje da ne bi išla u visinu? Da li je neko probao ove godine tako nešto?
 
Jeste,kod mene grad na jednoj njivi bio dovoljno hrabar! U fazi visine pivske flaše 0.5l potukao ju je do zemlje,pa je sad duplo veća od ostale
 
Evo ga bio sam danas na mojoj soji ima ambrozija di god koja ali soje će bit .. da ne ureknem ... ! :D
x43o0p.jpg

od5ys.jpg
 
ma zezam se ja kako sto vidis do dan danas jos je nisam slikao nit pokazao a dobar je forum ima svasta i da se vidi cuje pozz
 
Ja sam zadovoljan sojom .. mislim da ce biti prinos oko 20 metara po jutru i meni je to dosta !
Ako bude više necu se bunit !
 
i ja cu biti zadovoljan ako bude 20 metara po jutru, prezadovoljan, kao sto sam ranije i rekao, bice roda ako nalije do kraja ali pocela je da zuti a nije zavrsila nalivanje, ne znam kako ce biti...
 
Soja ZP, koja je veći deo vegetacije bila bledunjava, početkom juna je skoro skroz potukao led, danas ima jako jako mnogo mahuna. Prosto sam se oduševio.
Još da padne koja kiša da završi nalivanje...
 
Pa što je onda ne istarupiraš kad je veličine jedno 30 cm, to ti dođe isto,samo digneš tarup malo višlje i raspali.
Ova da soja voli da se potuče je glupost kakvu nisam skoro čuo.
I mene je tukao grad ranijih godina pa sam primetio da je rod bio bar za trećinu manji.
 
sa tri kj sam dobio prosle godine 1500kg od grada grad je tukao krajem jula
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh