Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gorstak smo sejali i nije nista posebno, a rubin nismo nikad.
 
zavisi sve od godine do godine i od zemlje na kojoj je, nije Sava losa sorta, imam je i na drugoj zemlji i dobra je ... ova je soja je i obolela-grinje, zato ce ranije stici
 
Danas sam malo obišao svoje soje.Mogu reći da sam se prijatno iznenadio,drži se još uvek ne kažem da će biti neki rekord u prinosu ali sasvim zadovoljavajuće.Samo da joj je bilo rose u onom kritičnom periodu ne bi bilo razlike u prinosu u odnosu na prošlu godinu.
 
Ajde sto je soja krenula da zuti, kod mene u selu jedan lik obrao kukuruz u klipu. Nisam stigao da ga pitam koja je sorta. ali punu zmajevku je provukao kroz selo. Kao da je mecka igrala tako se narod skupljao da vidi i to cudo!
 
Evo pitanje postavit cu u ovu temu jer se o toj kulturi radi, šta na kombajnu treba za soju dali moram šta mjenajt sve mi je od pšenice ostalo imam sito jednio za soju 8mm cini mi se ili je vece nisam siguran promjenio sam ga dali treba još šta znam da neki vrše sa kukuruznom korpom koja je razlika u vršaju sa žitnom ili kukuruznom ?
 
Evo pitanje postavit cu u ovu temu jer se o toj kulturi radi, šta na kombajnu treba za soju dali moram šta mjenajt sve mi je od pšenice ostalo imam sito jednio za soju 8mm cini mi se ili je vece nisam siguran promjenio sam ga dali treba još šta znam da neki vrše sa kukuruznom korpom koja je razlika u vršaju sa žitnom ili kukuruznom ?

nikakva razlika
 
Sa kukuruznom varijantom ide dosta lakse i brze, bar sto se tice JD kombajna (naravno ne najnovijih). U kukuruznoj varijanti korpa je sa redjim i debljim zicama i izvrsava se mnogo brze i bolje. Kod nas u selu svi Zmajevi se prepakuju na kukuruznu varijantu kad prodje psenica.
 
ako ti je soja čista(da nema korova ili malo ima)bolji ti je izvršaj sa žitnom korpom.prednost kukuruzne korpe ti je što bolje "guta"masu pogotovo ako je zakorovljeno pa ga malo teže možeš zagušiti.i ako posle vršiš kukuruz nemoraš prepakivati nego samo kačiš adapter.neko odmah stavlja i blinde za kukuruz ali to baš i nije preporučljivo-iz iskustva
 
Evo mog balkana išao danas da vidim još bi mu kiša pomogla ali je nema ni na vidiku

1zgkrq.jpg
 
Da li neko iam neke informacije o ceni soje rod 2011.godine po nekoj prici nepise nam se dobro
 
Niko nista nezna tj. prave se ludi da neznaju,na forumu je pricano da cena za suncokret biti nekih 40 + dinara a sad svuda pisu akontna cena od 25,28,30 dinara...
Danas su vec neki u Kovilju poceli da skidaju soju verovatno je zemljiste peskovito
 
Takva je kod mene na jednom mestu zemlja teska crnica rus sve jeci kad ore nekih 2.5 jutra jos uvek je zelena i jako lepo nacickana,ali kada je kisna godina hoce 30 % da topi voda
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh