Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Juče sam obilazio moje soje i vidim da ću polako bataliti Gorštaka. Do sad sam bio zadovoljan sa njim ali sam sad video još jednu njegovu negativnu osobinu, skoro cela parcela se posle one kiše 15 jula zamrsila i polegla. Nema šanse da se ide kroz nju a na tim polegnutim granama neće biti prinosa uopšte, skoro pa da su plesnive. Nasuprot Gorštaku, Sava je mnogo manje polegla i mnogo bolje izgleda iako je u delu atara koji je imao mnogo manje kiše.
 
@ cicimoric; Izgleda da ti soja na slici nema prirodno zrenje iz nekog razloga.Bas me zanima sta je bila predkultura i hemija prosle godine? Koliko si imao padavina u proteklom periodu:sta: Nisu ova zrna zako ni losa a mozda ce jos malo napuniti. Ne gubi nadu.:ppozdrav:
 
@Spasoje.......Prosle godine je na toj parceli bio kukuruz i baceno je na njega 200 kg /NPK i 200 AN-a, a prskan je sa Callistom i Tarotom ( doza nije bila preko dozvoljene ). Zrna su jako mala samo se na slici ne vidi lepo, a padavina je malo bilo a ovih 80 litara sto je palo pre desetak dana je vec bilo kasno za tu soju.

@Sandor....... Ne stima jer ova soja nije sazrela nego je izgorela ko da ju je neko spalio.

@mindjušar....... Sejem iskljucivo samo original seme i ne ostaljvam seme vec 5 ili vise godina.

To se nalazi u delu atara gde je laksa zemlja za obradu i soja u tom delu hoce da podbaci kada je susna godina ali mi se cini da ce ovo biti najgora soja koju sam imao ikada. U susnim godinama uglavnom tu rodi 1200 -1300 kg /kj ali ce sada biti dosta manje.
 
kod mene soja stoji slicno kao prosle godine gorstak i do 30cm veci od balkana i pun mahuna jos da bude i dobra cena :osmeh:
 
@ Cicimoric
I kod nas u ataru ima dosta soje koja je pocela vec da pozuti pa za jedno 3 nedelje treba se vrsiti. Definitivno takva je jer nije imala vlage kad je trebala a umesto toga je imala neverovatnu vrucinu koja je sprzila sve. Ta kisa od skoro 100 l po 1 m2 izgleda da je zakasnila dosta.
 
@cicimoric; Dali ti je imalo bilo somlivo seme kada si otvorio dzak .Bilo je svašta pa zato pitam.Vise mi liči na virozu nego na posledicu suše.Mada ti opet najbolje znaš pošto si stalno u njivi .:ppozdrav:
 
danas obilazio soje..balkan...
svrx9y.jpg

6rq3ok.jpg
 
@cicimoric nije zlato sve što sija,i ja uzimam deklarisano seme,ali bio sam već nekoliko puta besan i na sebe,i na državu i na neke institucije,kad sam odrešio vreću sa "semenskom" sojom,mislim da bi SGS nekad nalazio i 10% nečistoće 'ladno,a ako je na oko takvo,sigurno si već imao sličan slučaj,pitam ja tebe,a i ostale KAKAV JE TO ONDA SEMENSKI KVALITET? A i da je seme bilo bolesno,dok dokažeš,prošao bi ko Mujo kad je sa Bobikom lovio medvede,dok Mujo dokaže Bobiki da nije medved odoše jajca
 
Zanimljiva pojava.
Nakon ovih obilnih kiša, ZP soje u ogledu živnule i porasle za nekih 30cm i počele na gornjim spratovima da cvetaju.
Šta će od toga biti baš me interesuje.
 
Pa verovatno od toga što sada cveta neće biti ništa, ali eto makar da se potajno nadam...:osmeh:
 
Soja polako zavrsava svoju vegetaciju sta je nalila,nalila je jos kad uprzi od nedelje kako su najavili krajem avgusta pocetkom septembra ce se vec skidati na suvljim zemljistima
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh