Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene jos uvek nema tako puno formiranih mauna kao kod Cicimorica,mada su ovo slike s kraja nisam ulazio dalje u njivu.



 
24x2ts5.jpg
nv2xrc.jpg
sta mislite dali ovaj sirak koji vidite na slici moze da steti soji u ovoj fazi?
 
ja i cale smo isli juce malo cupali sircinu, dok je susa soja ni mrdnula a on izdjiko, kod tebe deluje da nije procvetao ako nije velika njiva i ako ga nema tako puno hvataj se ti rukavica i motike za one zilave :D
 
Ja sam prosle godine isto tako se patio sa sirkom, jer nije bilo puno, pa nisam hteo da prskam i "smanjujem" rod. Dogodine u soji samo herbicid... (kletoks, agil, fusilade....)
 
Ja sam ove godine oprskao polovinu njiva od sirka i onda mi zaštitar rekao da ne prskam više jer su tih dana bile velike temperature. Sad zagledam razliku između prskane i neprskane i ne vidim razlike uopšte. (Osim što na neprskanoj ima malo sirka, al' neću da ga kopam! :osmeh: )
 
Pa nije to nikakava patnja ove sam godine uradio blizu tri jutra za 4 5 dana po par sati, kao razonoda poranise ujutro oko 4 5 pa do 9 i kuci .
 
poslednja ponuda koju sam imao 20.07.2011 (imam na lageru u 3 firme ukupno oko 50 tona) je 31,5 din sa PDV-om.

Mada su mi rekli da je ena lagano krenula na gore
 
Soja Galeb.
Setva na 70cm međuredno, sejano oko 20. aprila na prolećno oranje.
2j5nm94.jpg

i75q2s.jpg

2nqe810.jpg

Kiša strahovito fali, jer će zrna ostati sitna...
 
a sad jedno glupo pitanje od "zemljoradnika" amatera: super mi je uspela soja, mala mala parcelica... nego, kako se to bere: kao pasulj, pustiš da se osuši cela biljka na njivi, pa mlatiš, ili se bere dok je zeleno, pa se suši? stvarno sam analfabeta:))))
 
a sad jedno glupo pitanje od "zemljoradnika" amatera: super mi je uspela soja, mala mala parcelica... nego, kako se to bere: kao pasulj, pustiš da se osuši cela biljka na njivi, pa mlatiš, ili se bere dok je zeleno, pa se suši? stvarno sam analfabeta:))))
To se vrse kombajnom,to se ne bere kao pasulj....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh