Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ako ovako nastavi ima da vrsimo sojku 19. avgusta, za seosku slavu ko pre par godina
 
Vaga ce pokazati konacne rezultate. U prethodne dve godine sam se uverio da visina soje, ne mora da znaci bas nista.
 
Evo slike moje soje

qn7b0w.jpg
 
Inače ovo severnije od nas, Bačka i severni deo Banata, što je dobilo ovu kakvu, takvu kišu, još može da se izvuče, a mi u Sremu izgleda da ćemo se samo vozati sa kombjnima po njivi, a od prinosa NIŠTA (mislim na soju).
 
Eee,zato sam ja danas na no-till soji izbrojo 40mahuna,formiranih,krenuće nalivanje ako bude kiše,ako nebude SAČUVAJ BOŽE!!!! Situacija je krajnje ozbiljna i veoma delikatna,po meni na kukuruzu će biti veći podbačaj nego na soji,na soji na oranju slična situacija sa mahunama kao i sa no-till,iako naoko no till je niža 15cm,ali to je zato što je na oranju na 70cm,a no-till na 30,slike će biti sledeći put ako mi se telefon neisprazni :cao:
 
Bože pomozi,sutra je nama katolicima Sveti Ilija,i mojoj hanumi rođendan,a možda svima nama SPASOVDAN,jer ako nebude se spustila prava kiša sa bar 30litara po metru kvadratnom sa par dana umerenijih temperatura,bogami sje..li smo se ko pozadinski džoger
 
I kod nas ako nepadne kisa ova koja se najavljuje bice svasta,soja je vec desetkovana a sada neka padne samo da spasi sta se spasiti moze
 
Eee,zato sam ja danas na no-till soji izbrojo 40mahuna,formiranih,krenuće nalivanje ako bude kiše,ako nebude SAČUVAJ BOŽE!!!! Situacija je krajnje ozbiljna i veoma delikatna,po meni na kukuruzu će biti veći podbačaj nego na soji


Kod mene je do sad uvek bilo da kukuruz najmanje podbaci u sušnim godinama, dok soja može da bude i katastrofalna. Iako su mi njive u srbobranskom ataru, koji važi za jedan od najboljih, lokacija mojih njiva je u njegovom najlošijem delu, pogotovo osetljivom na nedostatak padavina. Dešavalo mi se da na istoj njivi imam i 700-800 kg/kj soje u sušnim godinama, ali i 2450 kg/kj u kišnim godinama. Kod kukuruza nikad nisam tako katastrofalno prošao kao što sam sa sojom u lošim godinama.
 
Juce sam imao malu voznju od Adasevaca do Zablja preko HR i Backe Palanke i NS-a,a vracao se "sremskom stranom preko sela uz Dunav do Divosa,Erdevika... mogu reci da je tuga sto se tice soje,najlosija je oko Iloka,BP,Sota,Berkasova gde je bela zemlja,onda su paralelno lose oko Kukujevaca i sto se tice Backe oko Budisave,Kaca,Djurdjeva tu se jos i nekako drze kao i kod nas.
Mi smo zadnju kisu dobili 30-og juna kao i NS sa okolinom.
 
Mi smo vrli 2000.te i ispod 200kg/kj,NEPONOVILO SE NIKAD!!!! Ali kod nas je ta godina bila takva da smo sejali soju u suvu zemlju i na 10cm,nikla,i uopšte kišu dobila nije
 
gregorije koja ti je to prskalica?

prskalica je 18 metara, 2000 litara na meracu ali kad je napunim do cepa stane 2200, prezadovoljan sam sa njom, bas je radila ove godine, 2-3 prehrane na svu soju i kukuruz i 1-2 prskanja sa hemijom...

a sta ce biti na kraju od soje:haha:

nisam nedelju dana hteo da idem na njivu da gledam useve, sada je pocela da pada bogu hvala, e sada da se okisi na par dana i bice uredu...
 
Zemlja u kojoj se nalazi ova soja je jako teska za obradu, prava ritska crnica ali hoce da rodi i u susi. Obilazio sam danas i deo atara gde nam je laksa zemlja ali ne mogu te soje da se spominju isti dan sa ovima u teskoj zemlji i prinos ce tamo biti sra.....

4uxusj.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh