Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
nemojte izgubicete
 
Poslednja izmena:
posalji slike ovogodisnje soje tvoje ako imas gorstak il od prosle godine , u nedelju sam prosao kroz vase selo video sam kako izgleda soja kod vas , a pogledajte unazad sto je postavio cici kako izgleda kod nas :ppozdrav:
 
ja sam imao gorstak prosle godine!izrastao u nebesa pa skroz polegao ali je i momacki curilo,oko 2500/kj!morali montirati one podizace na kosu da bi ovrsili....
 
kod nas su soje za sada u redu ali treba kise i to pod hitno...mislim da je ovo pola balkan a pola dukat, slikano pre dve - nedelje...

ovo sto prehranjujemo, to je snimak od prosle nedelje, je presejavano i kasnija je setva, skoro mesec dana smo kasnili, mozda i vise ali lepo se izvukla...

[video=facebook;162444810494291]http://www.facebook.com/video/video.php?v=162444810494291[/video]

[video=facebook;162445800494192]http://www.facebook.com/video/video.php?v=162445800494192[/video]
 
Nasa soja iz kasnije setve.fali joj kise...
5nrlnd.jpg
 
Inače je to deo atara Zovice, pa komšija tesla zna koliko je tamo bilo padavina.[/QUOTE]

Branko gde mu dođu te Zovice nekako imam želju da odem da vidim tu soju pa da se uverim svojim očima , u onom delu Pazove prema Petrovićovom salašu a i prema Inđiji iskreno nisam video nigde ovoliku soju mada retko ko je i sejao na 70cm razmaka tako da verovatno ( ono što kaže tesla )takva je zbog razmaka a verovatno je i dobro nađubrena . Evo i moje soje (Gorštak) do pupka ,međuredni razmak 50cm , 100kg / KJ petnaestice i predusev kukuruz , nabrojao sam juče 11 spratova po 2-3 mahune po meni nije loše ali da bog da malo :kisa:
bfgqyx.jpg


jpvorp.jpg
 
ja sam sad bio na njivi,tuga velika i u soji i u kukuruzu.... soja podgoreva,donje maune po tri zrna al gornje ako ne bude kise nece ni naliti... soja visoka,lepa,cista al fali joj kisa,greota jedna!:udri:
 
Pitam se zašto ne pričamo o ceni soje koju treba da tražimo ove godine? Zar opet u žetvi da neznamo cenu kao i svake godine?
 
Svaka čast za soju,kod nas u ataru ima nekoliko parcela koje sam video ,nisu ni do struka,providi se zemlja .
 
Ove godine ce doci do izrazaja soje koje su sejane na 50cm medjurednog razmaka,to je samo jedna od AT mera kojima se moze koliko toliko povecati produktivnost.
 
Ja sam danas obisao neke soje koje nisam video jos od prskanja. Ovo mi je prva godina da sejem Dukat i Galeb-Dukat zadivljujuce velik a za Galeb nemam reci koliko mi lose deluje. Dukat je posejan na crnicu ali pola parcele je februarsko oranje na kojem soja isto lepo izgleda kao na decembarskom oranju a Galeb je sejan na malko peskovito ali na vreme uzorano zemljiste. Venera dosta lepo izgleda. Sve soje sam posejao 3. i 4. maja.
 
Intersantno, Galeb je uvek bio veći od Dukata po habitusu biljke. Dukat je niži ali se dobro grana, dok je Galeb viši, ali se manje grana.

Ove godine imam samo Galeb i Savu, i Sava mi izgleda bolje. Po veličini su tu negde isti, ali mi Sava ima više mahuna.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh