Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ne,nebi ga nasao pa bi ga ovro,bila bi puna zmajevka kineskih delova,mogao bi da otvorim firmu ZE-FU trade doo
 
Uglavnom kada je ovako susan period ne idem u obilazak njiva da se ne bi nervirao ali nisam mogao vise da izdrzim posto nisam bio vise od 2 nedelje. Obisao sam soje i prijatno sam se iznenadio kada sam video ovo:

2hfq8ow.jpg


23k45te.jpg


spwsxf.jpg


Lep broj skroz razvijenih mahuna sa 3 zrna a ima mnogo i sitnih mahuna koje su se formirale ovih dana a vrh jos uveliko cveta. U pitanju je Balkan sejan 10-15 aprila
 
Ova soja ima rose pa je to odrzava a i zemlja je crnica tj. rit.Ja danas obisao gde su ritovi i rose lepa je a na suvljem zemljistu vec je kriticno treba kise samo tako i za soju i za kukuruz
 
Tokom maja i u prvoj polovini juna ovde je palo skoro 130 litara po kvadratu.
 
Poslednja izmena:
@Branko, sledeći put kada budeš slikao gledaj da uhvatiš komšiji i noge, da nebi bilo ovakvih komentara :osmeh:. Ova tvoja soja je sejana na 70cm, tako da verujem da može da ima tu visinu, a što se tiče komšijskih kukuruza, verovatno je tu slabija soja(zbog x razloga).
Moju soju sam obišao juče, i prijatno se iznenadio. Moja je do pojasa, negde oko 90cm visine, ali je sejana na 50cm razmaka u redovima. Jedino što mi se baš nije svidelo je da je ispod već počela da žuti.
 
Očigledno da ste me svi pogrešno shvatili.
Nigde nisam napisao da je to moja soja, nego sam napisao "slika mog komšije". To je komšija u njegovoj soji a sliku mi je prosledio preko fejsbuka. Sliku sam stavio samo zato što svi kukamo kako su soje svuda loše, pa da se eto vidi da ima i gde nisu loše.
Inače je to deo atara Zovice, pa komšija tesla zna koliko je tamo bilo padavina.
 
Komsija jeste cicnuo jer je ugao slikanja ostar. To znaci da je ili komsija extremno nizak ili ovaj sto ga je slikao ima 3 m.
Sve u svemu soja jeste dobra, ali ce joj brzo ponestato daha ako nastavi ovako.
 
To je sorta Gorštak.
Malo pre sam pričao sa njim. Kaže da je stao na one male merdevine što se prodaju u Metrou.:osmeh:
 
Moguće,gorštak je sklon,još ako je jaka zemlja,a mislim da jeste,dok je takva situacija,da stvara jako velike internodije,čemu će se na kraju samo kombajner obradovati VEOMA,jer će do žetve izleći sva,to će biti milina jedna za vršidbu::samo bes::
 
Moguće,gorštak je sklon,još ako je jaka zemlja,a mislim da jeste,dok je takva situacija,da stvara jako velike internodije,čemu će se na kraju samo kombajner obradovati VEOMA,jer će do žetve izleći sva,to će biti milina jedna za vršidbu::samo bes::

gorstak sejem kao sto sam ranije naveo vec par godina on ne polegne kao ostale sorte :haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh