Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
evo i druge njive sejana 3 aprila isto razmak 50cm tu gde je manja bilo je problema jer su je srne pasle dok je bila manja.
ifbrxd.jpg



2a5d2q.jpg
 
Moze li neko da mi kaze moze li soja da se prska protiv sirka kada je u cvetanju.Ranije sam procitao na nekom postu da moze sa sredstvom koji se zove klentoks.
 
Moze li neko da mi kaze moze li soja da se prska protiv sirka kada je u cvetanju.Ranije sam procitao na nekom postu da moze sa sredstvom koji se zove klentoks.

Uglavnom strucnjaci kazu da se soja ne sme prskati u cvetanju, ali ja svake godine prskam kada je u cvetanje jer radim vise i ne stizem pre cvetanja sve da oprskam. Pre par godina sam prskao soju kada mi je bila do kukova jer je tada izbio sirak. To sredstvo koje ti spominjes zove se KLETOX i to je kopija herbicida SELECT SUPER. Takodje postoji i herbicid RAFAL ( ove godine sam ga koristio ) koji ima isti sastav kao SELECT i KLETOX
 
ja sam danas drugi put proterao prasac u soji i posle toga zakacio bure i prehrana preko lista sa 3kg uree na 50 ari
 
tako se sparta,nije to imt,nespusta se do dole,moze cak i vise da radi i zato je dobar jer se mogu dosta visoke kulture spartati samo sto je 539 nizak,inace proizvodjac preporucuje tu radnu visinu,baterije su plivajuce tako da je to neki srednji polozaj rada,vec se vidi na slici da leva i desna nisu u istoj visini zato sto je njiva takva malo pod nagibom itd.....
 
Čekaj malo, ovo ne kapiram. Ti ga na hidrauliku držiš na određenoj visini? Pretpostavljam da to nema veze sa dubinom rada već samo sa položajem grede u odnosu na zemlju. Ali, kako bi tu onda radio sa traktorom koji ne može da održava podešenu visinu hidraulika (Rakovica npr.)? I šta se dešava ako npr. izlazak na leniju nije u visini njive već malo višlje, da li tu onda motičice odu u vazduh i ne bude ošpartan sam kraj reda (npr. ako se ne seju uvratine)?
 
da, dubinu rada stelujem na svakoj bateriji posebno,baterije su plivajuce stim sto kad se ide u transport se dignu i zakace da nevise ili se nezapne,za vreme rada greda nema veze sa baterijama i neutice na dubinu spartanja,greda se postavi u srednji ili malko vislji polozaj tako da za vreme spartanja svaka baterija dise i sama se namesta naspram terena,ide gore dole, tako da kad se izlazi iz njive ako je put vislji traktor se popne a baterije se same spuste i ospartaju sve,ponekad zavisno od terena samo malo spustim kad izlazim na leniju i obavezno usporim da neizletim sa sedista,moze da se spusti greda i skroz dole al onda je to teret na baterijama i s opruge se zariju u zemlju do panja a i nije po pravilu rada i zahtevu proizvodjaca,spartac je ok samo sto smo dosta ugazili njive spricajuci i po mokrom dubinski pa povrsinski i kad udjem u trak spricanja dosta zabaciva 539 jer je lagan,a inace to je mali setvospremas sa pacijim motikama
 
na ovoj parceli od 6 KJ sam promasio prskanje protiv sirokolisnih korova za 1 red :osmeh:
Razlika je ocigledna i ovako bar vidim kako bi izgledalo da nisam prskao

8vqmir.jpg
[/QUOTE]

To se i meni desilo da preskočim jedan red isto tako korovi ali očigledna je i razlika među sojom ova što nije prskana veća je u odnosu na ovu što je dobila herbicid , desetak dana posle prskanja obiđem njivu i vidim da je ostala ista kao i kad sam prskao (na trećoj troliski)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh