Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U pravu ste, GRANA se a ne Bokori se, mada mu na isto izadje. Sad poenta je u tome koliko grana istera

Inace ako mi je to jedina greska sa sojom ove godine, onda sam sretan covek :osmeh:
 
Soja koja je ređe posejana ima više prostora da se grana i te grane mogu da budu dosta rodne i daje veći prinos nego ona koja je gušće posejana,i kad treba da se grana ona nema prostora i raste samo u visinu.Tu prinosa :nono:
 
Gorstak se ne grana, on raste u jednom debelom stapu koji je smrt za kombajn. Tesko se kosi u tri lepe...
 
E to da. Mozda treba probati kod ministra Dulica da se dobije kakva subvencija, jel to je ipak obnovljivi izvor energije.
Uglavnom gorstak nije nista posebno, a tesko se kosi. Onda vi sami odlucite hocete li ga sejati ili necete.
 
wspiro.jpg
nb23i1.jpg
2nqtx7n.jpg
 
Da li neko zna bolje da objasni zašto je loše prskati soju dok nema prvi trolistak. Ja sam juče i danas prskao moju soju iako nije baš u potpunosti završila prvi trolistak jer nisam smeo da čekam više zbog uzrasta korova (čak mislim i da sam zakasnio, videću kako će uspeti prskanje). Otprilike 75% populacije korova je još malo i u pravom uzrastu za prskanje, ali ovih 25% je verovatno preraslo. Tu najviše mislim na pepeljugu (chenopoidium album) koja je visine 5-6-7 cm.
 
Dobro misliš,zavisi čime si prskao i koje doze i koliko vode! To se više odnosi na preko treće troliske,onda neki herbicidi koji su za širokolisne korove mogu da naude soji,iskreno,ja prskam travu u soji,pa to i gledam,npr gore na slici soja je prskana pre nedelju dana,a ni sad nema razvijenu prvu trolisku
 
Na kraju jedne njive vec godinama raste jedan "interesantan korov" koji ne reaguje ni na jedan herbicid. Svake godine ga pocupam jer ne bi zeleo da dospe u necije ruke jer moze da se koristi za "neke stvari" i opet ne mogu da ga se oslobodim i svakog proleca ponovo nice.

16jkff9.jpg
 
drugar je pokusavao da ih ubedi da je samorast i nije uspeo(doduse nije ni bio). 15 meseci zbog zbog zakorovljene baste.
 
Na kraju jedne njive vec godinama raste jedan "interesantan korov" koji ne reaguje ni na jedan herbicid. Svake godine ga pocupam jer ne bi zeleo da dospe u necije ruke jer moze da se koristi za "neke stvari" i opet ne mogu da ga se oslobodim i svakog proleca ponovo nice.

16jkff9.jpg

Ne diraj ni slucajno, ostavi za seme, mozda ce zatrebati.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh