Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim da su to muske biljke a one sto rode vecu vrednost nego cela parcela soje su zenske i one ne nicu same. Mozda gresim ali tako su mi rekli neki "iskusni" iz te branse :osmeh:

A sto se tice Gorstaka ja ga imao prosle godine, izuzetno je rodio i kosi se vrlo lako. Ume da izraste u visinu ako je dobra godina (ima vlage) i ima mase ali nema debelu stabljiku. Doduse neznam koja soja je teska za kombajniranje ako je njiva cista?
A setvena norma mu je 400.000 semenki po Ha, prema tome redja setva nego recimo Balkan kome je norma 450.000 semenki po Ha.
 
Evo moje soje sorta Rubin slikana u subotu,a sejana oko 10-og aprila,ona je najbliza putu ostale nisam isao da obidjem.
15o79k8.jpg

x5xezp.jpg
 
Evo jedna ogledna parcela u okolini Mokrina gde je posejana soja sa Agria sejalicom za direktnu setvu.Razmak redova je 30 cm, postoje i stalni tragovi (60 cm) za korektivno delovanje herbicidima, a ima i udvojenih redova.Nadam se da ću saznati i kako se kretao prinos na ovoj parceli.Pred usev je bila pšenica i 7 godina kako nije korišćen plug nego samo gruber!
2505idu.jpg

phy8.jpg

2508hw2.jpg
 
Evo moje 0.5KJ za probu do sad je nisam nikad sejao . Za koji dan će ići špartanje . Inače je sorta Balkan , sejano 13.04. posle povaljano .

29uvj1c.jpg


2ez22r4.jpg
 
2urwi7m.jpg
212tqhh.jpg



Evo kakva je soja kod mog brata. Njiva je prosle god prskana totalnim i proletos je bila obradjena sa RD. Kliavos t je bila na zavidnom nivou. Dok kod komsije je isto moj brat sejao , ali komsija je obradjivao njive tanjiracom i drljacom . Kaze brat da mu ni pola nije niklo i nije valjao posle setve. Ocekujem da mi brat posalje slike soje od komsije.
 
Gledam ove parcele u Vojvodini i divim se koliko su siroke i dugacke. Mi u Srbiju nikada necemo mati nista slicno. U mom kreju vlaska sela djene-djene , a u srpska nedaj boze. Vro sam jedne godine u jedno selo blizu Jagodine. Narod dobar , prijatan , placaju odma na uvrat , sto kod nas u nasem selu nije takav obicaj. Ali njive katastrofa sve su 20 i 30 ari jedva sam se okretao sa moj Zmaj 135.

U mom kraju se ne gaji puno soja. Retko ko seje soju, ja sam najvise voleo da vrsem soju , ali od 60-70 hektara koliko sam imao godisnje za naplatu . Ja sam svega 40-60ari vro soju.
 
Danas završio prvo špartanje soje.
Na jednoj praceli grad "počupao" većinu listova sa biljaka soje.
 
@dragan82

Kad uporedis parcele u Teksasu, i nama u vojvodini krene voda na usta. Ali radimo svi ono sto imamo najbolje sto umemo :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh