Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja nisam g,pa ako se ti ljutiš na šefe,izvini Petru,ja nekrijem svoje iskustvo,podeli i ti sa nama svoje i sa kojom površinom soje radiš godišnje
 
ja nisam g,pa ako se ti ljutiš na šefe,izvini Petru,ja nekrijem svoje iskustvo,podeli i ti sa nama svoje i sa kojom površinom soje radiš godišnje

nisam ni ja gospodin al ljudi smo lepo je da se postujemo bez obzira dal se znamo il ne , zato smo na ovom forumu da razmenjujemo iskustva , ja sejem po100kj soje godisnje i to balkan ,gorstak i lana :ppozdrav:
 
Izvini a gde se nalaze Lokve? Što neprobaš nešto ranije,0 grupu,ja imam u experimentu 00 u redovnom roku setve,a sejem isključivo 0 grupu i nemenjam,nema šta i kako nisam probao,od raznih veštaka,prihrana,dohrana i posvećenih vodica,
 
Izvini a gde se nalaze Lokve? Što neprobaš nešto ranije,0 grupu,ja imam u experimentu 00 u redovnom roku setve,a sejem isključivo 0 grupu i nemenjam,nema šta i kako nisam probao,od raznih veštaka,prihrana,dohrana i posvećenih vodica,

lokve se nalazi izmedju panceva i vrsca kod alibunara , nisam probao nista drugo sem ovih sorta koje sam napomenuo gorstak i lana se bolje pokazale u peskovitioj zemlji, primer u jesen kao prvo ne pucaju mahune i daje bolji prinos , ranije sam sejao zitnom na 70 puta 2 i nije niklo mnogo vise semena je islo i tako dalje vec 7 godina sejem 8 rednom nodetkom na razmako od 50cm izmedju redova i na 4,2 cm u redu sa plocama od 72 rupe izvinjavam se zbog:off_topic:
 
OK nemoj zaboraviti savet,drugarski je,probaj neku taru,valjevku,na 5cm i na 6 slobodno,budu neverovatno jake grane,kao žbunići budu biljke! Kaži mi šta znači kad su klipovi kukuruza veeliki??
 
@Mindjusar
Ponasas se kao da niko drugi dosad nije ni video ocima biljku kojoj je ime SOJA. Zar ti mislis da se ovde kod nas ne seje soja mozda i duze od 30 god.
Tako da o tim neverovatnom prinosu sa 30-35 kg po kj semena pricaj tamo po komsiluku onima koji ti mogu verovati to.
Morao sam pisati tako zbog sebe a takodje i zbog skoro svih prisutnih na ovom forumu.
 
@Mindjusar
Ponasas se kao da niko drugi dosad nije ni video ocima biljku kojoj je ime SOJA. Zar ti mislis da se ovde kod nas ne seje soja mozda i duze od 30 god.
Tako da o tim neverovatnom prinosu sa 30-35 kg po kj semena pricaj tamo po komsiluku onima koji ti mogu verovati to.
Morao sam pisati tako zbog sebe a takodje i zbog skoro svih prisutnih na ovom forumu.
Mogu ti reći da i ja na 30 kj soje koliko uglavnom sejem, potrošim semena oko 35 kg po jutru.
 
nisam rekao,naprotiv,naglasio sam da to nevaži za sve sorte,može neko raditi i 300 godina ako je konzervativan pa neće ništa drugo da proba,samo uhodano,veliki pozdrav za sve tome neverne
 
Hvala za savete. Samo je vi sejete i sa manje kg. po kj. ako vam odgovara. Soja se seje najmanje sa 400.000 zrna po ha. mora da ta vasa sorta je sitna ko zrno maka cim ide samo 35 kg po kj. Ne bi ja ni probao tako nesto.
I dalje cu je sejati na medjurednom razmaku od 50cm na 4 do 4.4 cm u redu.
 
To nemože nijedan stručnjak sa bilo kog instituta potvrditi za sklop,jer je to od sorte do sorte,lokaliteta individualno,ja pričam za valjevku konkretno,od koje svi beže,a neznaju da je u zadnjih 5godina u prve 3najrodnije sorte:cao:
 
Kod nas u ekstra godini, kao sto je bila prosla, 4 000 kg po hektaru je odlican prinos.
I to su retki koji ostvare.
 
Bilo da je fikcija ili nije mogli bi probati tako nesto pa tek onda kategoricki poricati iznesenu cinjenicu .
 
Auuu... u mindjusar@
Postidicu se bre :osmeh: Ti dobijes preko 200gr. soje po biljci :sta: tako da moras pritke pobadati ko' za paradaiz :haha:. Nema ljutnje, al' izgleda da si nesto raspolozen ovih dana :ppozdrav:
 
Ja sam u sorti Gorstak sejao na 50 cm i potrosio oko 38-39 kg semena po kj.
Sejano na 4,5 cm razmaka
Po savetu proizvodjaca potreban je sklop od 400.000 po Ha. Istraumirao sam se u setvi samo tako, ali nikla je lepo i
bas na tom razmaku. Pise za Gorstak da se izuzetno lepo bokori ukolikobiljka ima mesta, a inace u odnosu na balkan ima znacajno sitnije seme. Videcemo
 
Ja sam u sorti Gorstak sejao na 50 cm i potrosio oko 38-39 kg semena po kj.
Sejano na 4,5 cm razmaka
Po savetu proizvodjaca potreban je sklop od 400.000 po Ha. Istraumirao sam se u setvi samo tako, ali nikla je lepo i
bas na tom razmaku. Pise za Gorstak da se izuzetno lepo bokori ukolikobiljka ima mesta, a inace u odnosu na balkan ima znacajno sitnije seme. Videcemo
Da nisi mozda mislio da se "lepo grana" ?
 
Poslednja izmena:
Nisam bas siguran da soja moze da '' bokori ''.
Jedna biljka iz jedne semenke.

Kod nas bokore samo zitarice.
Prosle godine sam merio prinos na parceli od 60 ari, tj, jutra
2 320 KG Balkana, bila ekstra soja, cista njiva, jedna prehrana preko lista, u spartanju baceno 100 kg an- a.
Ima ljudi koji navrsu i tonu po hektaru.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh