Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Izgleda nesto retka...
 
Moze biti bilo koja sorta al sta je retko retko je. 35 kg po kj je mnogo malo tako da moje misljenje je da ce biti slab rod tu, il bi moglo biti bar za 25 do 30% bolji ako bi se sejalo gusce.
 
Moze biti bilo koja sorta al sta je retko retko je. 35 kg po kj je mnogo malo tako da moje misljenje je da ce biti slab rod tu, il bi moglo biti bar za 25 do 30% bolji ako bi se sejalo gusce./QUOTE]

moze i ja sam sejao gorstak na 4,2cm sa oko 35 do 40 kg po kj u razmaku 50cm:ppozdrav:
 
momci nemate vi pojma svi što mislite da je retka,godinama sejem na 70cm redove 32-35kg/kj zavisi od krupnoće semena,na 70cm to je oko 5 cm u redu,a pošto je ono redovi 30cm,a setvena norma je ista,mora biti u redu oko 12cm! Dalje,nicalo mi je prethodnih godina od posejanih 32kg i 70%,pa je rađalo i 2800 po kj,za neke sorte mora ići gušći sklop,za ovo je sve gušće bacanje semena,stojim iza toga sa iskustvom sa tom sortom od 10god:cao:
 
momci nemate vi pojma svi što mislite da je retka,godinama sejem na 70cm redove 32-35kg/kj zavisi od krupnoće semena,na 70cm to je oko 5 cm u redu,a pošto je ono redovi 30cm,a setvena norma je ista,mora biti u redu oko 12cm! Dalje,nicalo mi je prethodnih godina od posejanih 32kg i 70%,pa je rađalo i 2800 po kj,za neke sorte mora ići gušći sklop,za ovo je sve gušće bacanje semena,stojim iza toga sa iskustvom sa tom sortom od 10god:cao:[/UOTE]
izjasni se konkretno na koga si mislio:ppozdrav:
 
Sa balkanom nemojte eksperimentisati,on voli gušće! Sejao sam je i na 50 godinama,pa se vratio na 70,sejem godinama na tanjirano,bez oranja,i nema neke primetne razlike,sejao sam i 75kg/kj i 25 u experimentu,dva ekstremna slučaja,i ipak šta mislite kako je bilo bolje:haha:
 
Godina 2005.,predusev šećerna repa,vađena linijom,tovarena po mokrom-skoro blatu,JEDVA uzorano na MOŽDA 18cm,odmah potanjirano jer me bila sramota oranja,tabla 8kj bezmalo 22.5tone
 
Sa balkanom nemojte eksperimentisati,on voli gušće! Sejao sam je i na 50 godinama,pa se vratio na 70,sejem godinama na tanjirano,bez oranja,i nema neke primetne razlike,sejao sam i 75kg/kj i 25 u experimentu,dva ekstremna slučaja,i ipak šta mislite kako je bilo bolje:haha:

na razmaku od 70cmi u godinama kao sto je bila i prosla tesko dolazi do zatvaranja redova a i sam znas sta se desava u susnim godinama kad ne zatvara redove i nikad ni po prinosu ni po cemu ne moze da se uporedi sa 45 il 50 razmak:haha:
 
ovde je pre par godina jedan posejao(slucajno) po 28 kg...i na kraju,ne znam ni sam kako-imao i vise od nekih koji su sejali na oko 60 kg...nejasno totalno.tako da ne mora da znaci da je nece biti,ali bolje malo gusce.
 
Sejao sam jednu parcelu Balkana na 35 cm ove godine.
Po hektaru je posejano oko 160 kg semena.
Njiva samo tanjirana, neorano.

Videcemo, prinos
 
Ako je ujesen tanjirana biće kao na oranju,a setvena norma je setvena norma bez obzira na razmak redova,po meni je to ZDRAVOJAKOPUNO,za moj pojam je to količina za 2ha minimalno,zavisi od sorte
 
ovde je pre par godina jedan posejao(slucajno) po 28 kg...i na kraju,ne znam ni sam kako-imao i vise od nekih koji su sejali na oko 60 kg...nejasno totalno.tako da ne mora da znaci da je nece biti,ali bolje malo gusce.
pogotovo za banat ređe,zato banaćani neseju soju,jer neznaju,taj na slučajno je ubo kako treba,samo da ubode i sortu,skidao bi ko moj dugar u Bašaidu i 2t/kj
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh