Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kojom brzinom sejete soju?Ja sejem na imt-u 542 1 brzinom pratio sam ljude vecina vozi u 2 brzini to je vec prebrzo i ima rupa po redovima mozda je i to razlog

Drugom na 1400obrtaja i samo gas :)
Nema sanse da ima rupa po redovima, tako sejemo i kukukuz i soju zadnjih 15godina sigurno sa 4 reda :)
A sada cu je prepraviti na 6 redi, posto ladno moze i 2 brzom 6 redi da vuce
 
Evo video od subote, od štartanja soje, ferguson, 1 brza na 800 obrtaja i polako...
 
Sta mislite da li je ovo za presejavanje ili moze da prodje sa nekom srednjim rodom od 2,5t na hektar.
5vn9g1.jpg
2rcn8k3.jpg
10wi6vb.jpg
2nu20ed.jpg
 
Sa moje strane gledanja je zaista jako retko jer koliko se vidi na nekim mestima je razmak i po 10cm a trebalo bi da je od 3-3.5cm.
I mislim da se ne moze ocekivati rod od 2.5t/h
 
Kod vas da, ali u mom selu ko ima preko 10 m/kj je zadovoljan. Prošle godine je bilo i preko 20 m/kj jer je bilo puno kiše, ali inače je prosek oko 10.
 
U mom selu ko premaši dve tone soje po hektaru, taj peva...
Srdjuanzorz;
Slažem se sa kolegama da je retka. Nerealno je tu očekivati neki solidan rod. Mada... Možda ne bi bilo loše sačekati još koji dan, pa ako se situacija ne promeni, onda presejati.
 
Prosle godine je komsija sejao soju 5.maja i bila je odlicna. Tako da za grupu zrenja 0 nije sigurno kasno.
Sta se desilo sa sojom, da li ste retko posejali ili lose klijavost?
 
Konacno danas zavrsili, to jest posejali soju. Bilo vode pa smo cekali da se prosusi. Seme je Dukat sejano na 70x3,1 cm i odmah prskano sa totalom. Korovi su u pravom "dobu" za prskanje. Pored ove operacije danas smo i bojazljivo oprskali i oko 5 Kj soje koja je posejana "na vreme" sa kombinacijom pulsar+harmony i malo fusileyda da se pojaca delovanje na sirak, semenski naravno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh