Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To vam je na 50cm radio sam to prije 4-5 godina kupio gredu 3 metra novu četvrtastu, i onda svaki red na 50cmx6redi ispadne 3 m a redove sam uzeo od secera olta mehanićkog 4 reda i jedan dvoredni, pogon obićan preko toćkova znaći mehanički, cini mi se da su plastićne ploće sutra cu to još poslikat nemam sada dobru sliku evo imam ovu ako vam pomaže .. :D
fji7ae.jpg
 
Nemoj dublje od 5 cm, postoji verovatnoca da nece nici. Soja je tu dosta osetljivija od kukuruza. Voli brz porast i ne duboku setvu, oko 3-5 cm.
 
Ja sam sejao ove godine i na 6-7-8 cm (kako je gde koja baterija ušla u zemlju), i po iskustvu od ranijih godina izađe ona bez problema. Na 3 cm bi kod mene bila u suvom. Prošle godine sam se tako poveo savetima da nikako ne sejem dublje od 5cm i pošto sejem sa ovom mehaničkom Oltovom sejačicom, a koja inače dosta isuši setvenu brazdicu, pola soje mi je niklo a pola nije. Srećom kiša je brzo došla pa je nikla i druga polovina i nisam imao problema u žetvi sa nejednakim sazrevanjem. Međutim, da je kiša zakasnila, u žetvi bi već bilo problema sa nejednakim zrenjem.
 
I ja sam sejao sa IMT mehanickim sejacem, otprilike ja kazem 3 cm, mada je negde islo i dublje. Ali isao san juce u njivu, klica je velika, za koji dan ce izaci, a i zrno se nalazi u vlazi
 
Ja sam ove godine sejao soju na 7cm, i danas bio da je obiđem, i sva je izašla...
 
jel sejao neko soju u dvo redove i koja je sejalica tu u pitanju,
jel sejao neko sa RAU mehaničkom,pričao mi čovek koji je radio u PIK Bečej da su odlične i da su ih dugo koristili za setvu soje...
 
Kod nas vecina seju soju sa Imt sejalicom za psenicu dvoredno. Medjuredni razmak od 45 do 50 cm pa onda 2 reda soje sa razmakom od 10 cm jedan od drugog i tako X 4. Valjda na ovo si mislio. Ja ove god. prvi put je sejem pneumatskom a inace do sad vec godinama sam je sejao ko sto sam napisao. Nije to uopste lose, cak odlicno je ali nakon setve pozeljna je kisa jer ne mozes je duboko sejati sa tom sejalicom.
 
znam na sta mislis. Ja sam gledao da kupim tu mehanicku RAU sejalicu za soju, seje na 45cm red od reda i ima neparan broj redova, obicno 5,7 ili 9. Nemora da se sire tockovi traktora jer tri reda seje izmedju tockova. Cene su joj oko 500 do 700E. Bilo je i ovde clanova koji su je prodavali.
220410040543.jpg
 
da to je ta,ali da ne pravimo of,zamolio bi moderatore da sastave teme -setva soje žitnom sejalicom,setva soje panonija becker sejalicom u jednu temu SETVA SOJE
pa bi moglo u njoj o svim načinima i sejalicama se diskutovati
zemljače mačvane jesi li sejao sa takvom sejalicom ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh