Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
znam na sta mislis. Ja sam gledao da kupim tu mehanicku RAU sejalicu za soju, seje na 45cm red od reda i ima neparan broj redova, obicno 5,7 ili 9. Nemora da se sire tockovi traktora jer tri reda seje izmedju tockova. Cene su joj oko 500 do 700E. Bilo je i ovde clanova koji su je prodavali.
220410040543.jpg
Ja sam imao takvu šestoredu sejalicu zove se rau egzakta i prodao sam je lane ali nisam nikad sa njome sejao soju već š. repu
 
Evo i moje soje slikana 2.5.2011 ja sam zadovoljan,jos cale da prska i prihranjuje tokom godine.Jes da su redovi malo krivi al ajd i meni bi se to desilo posle par piva...
2d0gefn.jpg

xlyw5d.jpg
 
Imam problem na jednoj parceli, gde nije niklo 20% soje.
Da li da presejem soju? Da li nije kasno?
Ili da posejem kukuruz?
 
Branko ostavi tako kako je. Ove godine je nicanje uzasno i ko zna mozda bi ispalo jos gore da presejes. Razgranace se malo vise i ako bude koliko toliko normalna godina na prinosu neces ni primetiti nedostatak tih 20% biljaka. Pogledaj samo ove slike sto su gore postavljene na svakoj se vidi da ima rupa u redovima.
 
Poslušaću vas.
Mene brine to što ima soje na prvoj troliski, na kotiledonu, neka tek niče, neka tek pustila klicu a neka uopšte nije ni krenula, tj tek nabubrila.

Ali, na vaše reči, onda ništa ne diram.

Slično i suncokret niče, ali to mi je manja briga, njega imam tek malo.
 
Kojom brzinom sejete soju?Ja sejem na imt-u 542 1 brzinom pratio sam ljude vecina vozi u 2 brzini to je vec prebrzo i ima rupa po redovima mozda je i to razlog
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh