Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
donji teren. bilo je cupavo i kod setvospremiranja, jer se nije bas potpuno ocedila voda.
 
Danas posejano 20 kj gorstaka medjuredno 50cm, razmak 4,5 cm. sklop 440.000 semenki po hektaru.
potrosnja 46 kg semena po jutru.
 
Danas konacno zavrena setva soje.

Danas dok sam sejao soju pukao je prvi osigurac na jednoj bateriji na Gaspardu. Stavio sam novi osigurac i kada sam hteo da zavrtim tocak da podigne seme nisam mogao ni da ga pomerim. Uplasio sam se jer sam mislio da se neki zupcanik polomio. Otisao sam kuci ispustio seme i imao sam sta da vidim. U fabrickom semenu je bio EKSER i zavukao se u rupu od setvene ploce i blokirao je sve. Na svu srecu osigurac je odradio svoj posao i nije nastala nikakva steta. Sa dva udarca sa cekicem je ispravljena mala deformacija koja se stvorila oko rupe gde je bio ekser.
 
i ja sam eto sefte posejao soju 50 ari sorta Laura, sa mehanickom oltovom sejalicom,sejano na 70 cm medjuredno a u redove 50kg :haha:
dva puta po istom tragu, i treci put do pola ne moze da izadje 50kg pa neznam sta da mu radis - al eto i tome dodje kraj...
 
i ja sam eto sefte posejao soju 50 ari sorta Laura, sa mehanickom oltovom sejalicom,sejano na 70 cm medjuredno a u redove 50kg :haha:
dva puta po istom tragu, i treci put do pola ne moze da izadje 50kg pa neznam sta da mu radis - al eto i tome dodje kraj...

Komso, da si sejao zitnom manje bi se mucio.Ja vec 2 godine sejem zitnom svaka 4 seje a tri zatvaram i dobro se pokazalo.Naravno da nije kao pneumatskom, ali radi posao.
 
nemam zitnu sejalicu - ja zito sejem ciklonom

inace komsija je sejao soju ciklonom i posle zadrljao i nije bilo dobro, sad neznam da je zatanjirao da je spusti dublje :sta:

a neki kod nas poseju pa proteraju setvospremac pa jos jedan prohod sejalicom pa valjak i to kolko je pametno :sta:

voleo bih da mi prokomentarisete ovakvu agrotehniku
 
olt mehanicka cetvororedna sa plasticnim tanjirima, ali onima sa dve dimenzije ima 2 mere recimo 12.5x5, 13x6 itd
ne oni sto su 8, 9 ,10 jedna dimenzija
 
Evo kako je moja podesena mogla je u dlaku manje da poseje no i ovako je ok oko 55kg po jutru . Negde vise negde manje a zavisi od krupnoce semena ,dali je umesana u nitragin i brzini . Skidaci i izbijaci skinuti samo kapa ostavljena .

2h3apdv.jpg


23jsxly.jpg


m7g8w2.jpg


nwejxk.jpg
 
Poslednja izmena:
dali neko zna koliko godina moze da se seje seme soje lana, ja sam isto seme sejao dve godine pa kazu da je to maximum
 
nisam imao nesto vreme da listam unazad zato sam pitao dal je neko probao posto planiram da sejem lanu jer se bolje pokazala u peskovitijem delu zemlje od balkana , balkan i gorstak mi se bolje pokazao u ritsku zemlju
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh