Soja 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako neko zeli da ima puno sojine slame neka slobodno poseje Veneru. Posto usluzno baliram soju i znam ko je sta sejao, Venera je ubedljivo rekorder (u kolicini slame)! Sto se kaloricnosti tice, ne bih znao da odgovorim...
 
ostalo 2 kj jos a ovrseni 36 i za sad je prosijek nesto malo manje od 22 po kj stim da sam vrsio i 500 gg po kj i 30 metara po kj, bilo kako bilo prosijek je vise nego zadovoljavajuci i cijena takodzer.....
 
@ dukej najkaloricnija je ona koja se odmah pokupi ,da ne iskisne i da je sunce osusi nekoliko puta ta kazu da vec slabije greje od one sto se pokupi odmah posle kombajniranja ovo je iskustvo od mog prijatelja koji se greje na sojine bale vec nekoliko sezona
 
Danas me zvali sa berze i kazu da za 31 din prolazi soja a ima ponude cak i na 32 din.

Pita me ta devojka da li bi prodao nesto soje. Rekao sam joj da ne prodajem po ovoj ceni, cekam da bude barem 35 din. Odgovorila mi je da ce ta cena doci veoma brzo
 
Danas ovrsena soja koja je sejana 17 juna. Vlaga 15.6 % sorta Balkan

Prinos ne mogu da kazem jer neznam povrsinu jer su to bile fleke usejane u dve parcele. Odokativno je bilo oko 2000 kg/kj. Nije bila uopste slabija od onih koje su sejane na vreme mozda za koju dlaku
 
upravo tako..... kerece grozdje ili zvanicno solanum nigrum. Kada ga u soji ima malo onda samo ofarba zrno soje a kada ima puno onda ne moze da se ovrsi soja, jer zablindira sita i svo zrno izbaci napolje. Sve se to desava jer grozdje ima jako puno tecnosti u sebi.

Na pocetku svoje poljoprivredne karijere sredinom devedesetih sam imao 2 jutara soje sa jako puno kereceg grozdja i nije mogla da se ovrsi nikako. Ostavili smo soju tako neovrsenu i vrsena je kasnije u februaru kada se grozdje osusilo. Sav plod od grozdja je bio pomesan sa sojom i sita nisu to mogla da izdvoje. Srecom miseva te godine nije bilo pa nisam imao stetu.
Post je spojen: [time]1286564108[/time]
_________________________________________________
@topalovic ljubicasto ili crno? Pitam jer u Dukatu hoce da bude crne soje
 
Moji su tek sad počeli da vrše vojvođanku koja je sejana krajem aprila.... o prinosu će se tek sutra znati više, nakon vaganja, a ima skoro puna zmajevka sa malo jače od dva jutra
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh