Soja 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
sgk7k6.jpg
281va6w.jpg


Da li je ovo neka bolest?
 
soja ovrsena 6 septembra 4,5t/ha sorta balkan sejana 30.03 na 70cm, 85kg/ha semena, dosta je krupna i zauzima vise mesta u prikolicama pa se cini da je ima vise.
2ppark7.jpg

24n46ms.jpg

2yxko4p.jpg
 
Moram da te ispravim to je fenomenalan prinos ..... Ja sam danas skinuo 2 kj za probu još nije to to , ima dosta zelenih zrna ..... Prinos kao i svake godine .......
 
da zaboravio sam da napisem i kod mene je bilo jedno 10% zelene u masi, ali je dok je prenocila u prikolicama doslo zrno u normalnu velicinu i dobilo poluzutu boju.
 
ja treba da kosim cim bude suvo.....slikacu da vam pokazem sejana je 20aprila,seme balkan, na razmak izmedju redova 35 cm.......visoka je 90cm......bas me zanima prinos koliki ce biti...... :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: cena soje i prinos 2010

Dali otkupljivaci poljopriv. proizvoda primaju soju na lager? Ako neko zna i neke uslove molim za odgovor. Cena soje ako nam sada bude mala onda nece sigurno biti za 3-4 meseca. :ppozdrav:
 
prodavacemo kada se bude znala cena, tj ako nam bude odgovarala za sada je samo na uskladistenju
 
Odg: cena soje i prinos 2010

Interesantna cifra sa produktne berze :

Još jedna specifičnost prošlonedeljnog trgovanja jeste da je predmet trgovanja na berzi pored kukuruza i pšenice bio još samo jedan artikal, a to je soja ovogodišnjeg roda i to sa promptnom isporukom. To je prvi kupoprodajni ugovor za soju rod 2010. na SPOT tržištu. S obzirom da se radi o isporuci robe na paritetu fco kupac, to ni cena nije referentna, ali je ipak indikativna, a iznosila je 42,12 din/kg (39,00 bez PDV).
 
bogami neprija joj ovo vreme kisno, vidim da je neke delove zahvatilo nevreme :zli: dali ima stete u toj soji
 
kolika je cijena kod vas soje , kod nas nešto pričaju negdje 2,3-2,5 kn (25.5 - 27.5 din)
 
Odg: cena soje i prinos 2010

E sad dali to nagovestava dobru cenu soje ovogodisnjeg roda? Pitanje je sad??!
A dobra cena, koja je?? Pa ja bi bio zadovoljan sa 35 din po kg. A vi momci sta vi kazete?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh