Soja 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A cena na zeleno oko 29 rsd/kg. Tako je bilo i prosle godine 16 rsd/kg pa na kraju doslo do 26 rsd/kg
 
Sada sam dosao sa silosa koji je u vlasnistvu Barisica u Zarkovcima pored Rume.Dovezao je jedan veci proizvodjac jednu zmajevku soje.Kaze da mu nude za soju 36 din/kg ali je on nece jos prodavati.
 
Odg: cena soje i prinos 2010

Ceka se zvanicno iz Viktorije. Ocekuje se da treba da izdju sa cenom ovih dana. Sve ostalo su samo nagadjanja ili spekulacije.
 
Odg: cena soje i prinos 2010

Juče su neki ljudi iz susednog sela doneli soju u "milenijum" slučajno sam se zateka u magacini i čovek kaže da se te njive nikad nije doneo toliko soje!! Vlaga je bila 14,9.
 
rasa02 je napisao(la):
Sada sam dosao sa silosa koji je u vlasnistvu Barisica u Zarkovcima pored Rume.Dovezao je jedan veci proizvodjac jednu zmajevku soje.Kaze da mu nude za soju 36 din/kg ali je on nece jos prodavati.
ja bi moju po toj ceni prodao bas cu ih sutra pozvati da proverim dali je to tacno pa cu postaviti na forum :ppozdrav:
 
Kolega je poceo da vrsi soju. Na svakoj parceli ima 2.000 kg/KJ :D

Danas sam isao da vidim dok je vrsio i mogu reci da soje nista specijalno nisu izgledale. Visina 50-60 cm mahuna uopste nema puno ali zato zrno krupno kao lubenica. Vlaga je 14-15% jer ima jos zelenih zrna. Ove koje je ovrsio su posejane u prvim danima aprila sorta Balkan
 
Koliko ima u proseku mahuna po biljci i na koji razmak je sejan ?? O ceni se zna nešto ??

Koji ste prinos ostvarili prošle godine ??
 
Razmak izmedju redova 50 cm. E stvarno neznam koliko ima mahuna ali nema puno ( lupam 25-30 ). Ali zrna ogromna ogromna. Duplo veca nego prosle godine. Ne secam se da sam ikad video soju ovako krupnog zrna kao ove godine.

Kao sto sam gore vec napisao ove koje je vrsio nisu izgledale nista specijalno. U ranijim godinama ne bi smeo da prognoziram vise od 1.400 - 1.500 kg za soje koje su tako izgledale kao ove.

I svi ti prinosi su u delu atara u kojem soja i ne rodi nesto ekstra. Koliko li ce da rodi u nasem ritu gde je zemlja idealna za soju?
 
@KishRobert

daleko od toga da sve i uvek rodi ekstra. Ali ove godine DAAA. Kise smo imali puno ali ne previse kao kod vas pa voda nije lezala ( jeste malo ali to nije nista ). Grada nismo imali, olujni vetar nismo imali, tako da su ispunjeni svi uslovi za maksimalan rod :ppozdrav:
 
Ima područja gde je bilo i leda i vetra i podzemna voda i ....... Na kraju neće da bude extra rod !!
 
Sejao sam soju sorte Balkan, pocetkom aprila, nadam se da ce stici za zetvu, za nekih 15- tak dana.
Zrno je strasno krupno, bice malo zeznuto u zetvi, ako pocne da se otvara.
Sejano na oltov mehanicki sejac za kukuruz. Negde oko 85-90 kg po hektaru.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh