Soja 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
današnje fotke:

Galeb
IM[img]


Sava
I[img]



Veneru i Trijumf nisam ni slikao jer skroz zelen
 
Blinde su stavljene :D
Prosle godine smo isto radili sa blindama soju i ide bolje nego bez njih.
p.s
i sakupljac kamena smo anulirali.
 
@Zorancile........ i mi radimo soju sa kukuruznom korpom i ide super

@paorpaor.......probali smo jedne godine sa blindama da radimo soju i nisam bio zadovoljan. Nisam mogao da podesim kombajn da soja bude cista jer je previse lomio stabljiku. E sad moguce je da nesto nisam podesio kako treba jer je to bilo prve godine kada smo nabavili Claasa. Probacu ove godine jos jednom jer cu imati 5-6 lanaca sto je sejano 17 juna pa ce se vrsiti posle kukuruza.
 
ja je vrsem az 7 dana,pa cu napisati koliko je bilo......... izgleda mi dobro,ali sta ako se kise produze ima da se otvaraju meune i da se gubi na prinosu... :sta: :ppozdrav:
 
Evo malo SVEZIH vesti................. :zli: :zli: :nono: :nono: :udri: :udri: ::lose::
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HWCUz9ln_2s&feature=player_embedded[/youtube]
Udesise ljude kako god okrenes............. ::novac:: ::novac:: ::novac::
 
Prvo su trebali zabraniti uvoz iste,pa onda da su popricali sa ljudima i napravili neke ugovore da je skinu i iskoriste na neki nacin,a nacina ima vise(bio-dizel,stoka,itd)...Najlakse je ovako,e drzavo moja...Zao mi je ovih ljudi,otkud su oni znali da je Modifikovana?! Treba da tuze Semensku kucu koja je proizevela istu i drzavu sto nije sprecila distribuciju i prodaju iste!Ako se samo na ovom zavrsi dzabe sve...
 
kod nas pre dve godine kada su hteli da uništavaju nisu mogli da nađu ko će,niko nije hteo da radi taj posao,posle su se dogovorili sa vlasnicima parcela pa su je pokosili u seno 20-tak dana pred žetvu
 
Peet je napisao(la):
A sta ako su znali da je GM? (cim su je prskali totalnim herbicidom). Ne vidim da se deda protivio da nije znao da je GM!?
Ma znali su ljudi nego nije ovo najbolje moguce resenje , najpre iz razloga sto istu kao sto rece Savato uvozimo iz Brazila a nasim proizvodjacima je unistavamo i TO O NJIHOVOM TROSKU.... :udri: :udri: :udri:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UVFIcHtnzpw[/youtube]
Lepo je reko gospodin Zika Vukovic "NJINO TRAZE A NAMA NEDAJU" e to je isti slucaj znaci nasli GMO soju , daj da je sto pre unistimo i time onemogucimo te proizvodjace da ishrane stoku(kojoj nista nesmeta sto jede GMO soju) i dalje je plasiraju , vec cemo da ih obavezemo da kupuju seme is semenskih kuca,i da kad predaju soju i traze zamenu za sacmu da im damo takve uslove ili paritete da im se najvise isplati da kupe gotovo meso , e tako i taj covek sto je posejao soju planirao je da je sto bi se reklo provuce kro stoku i zameni kao sto malopre rekoh sacmom koja ima nenormalan odnos u razmeni sa non-gmo soju , tako da je sve jasno samo je pitanje kad sta dolazi na dnevni red , ali je po meni problem sto su ovi nasi politicari NAPISALI ZAKONE DA SE BOLJE ZAKLONE tako da se nadam da me vecina vas shvata sta sam teo reci......... ::namigivanje::
Evo sta na sve to kazu AMERI............... :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=knRWoJzlq_g[/youtube]
 
Otkud tim ljudima seme gm soje? Kaže oko 60h je uništeno, to nije mala količina semena... :sta:
 
Nemoj da se cudis, to i nije puno semena oko 4-5 tona. Kolicina koja moze da se proizvede sa 3 jutra. Koliko godina se kod nas gaji GM soja? Proizvesti 4-5 tona i nije tesko. Najgora stvar je da se problemu pristupa selektivno, znaci jednom uniste a desetorica proizvedu i evo seme za dogodine. Mislim da je jedne godine cak dozvoljeno skidanje GM soje i u navodno kontrolisanoj zetvi ,,sva" kolicina preradjena. A sad je pronasli i unistavaju pa stvarno krajnje neozbiljno :udri:
 
techa je napisao(la):
Nemoj da se cudis, to i nije puno semena oko 4-5 tona. Kolicina koja moze da se proizvede sa 3 jutra. Koliko godina se kod nas gaji GM soja? Proizvesti 4-5 tona i nije tesko. Najgora stvar je da se problemu pristupa selektivno, znaci jednom uniste a desetorica proizvedu i evo seme za dogodine. Mislim da je jedne godine cak dozvoljeno skidanje GM soje i u navodno kontrolisanoj zetvi ,,sva" kolicina preradjena. A sad je pronasli i unistavaju pa stvarno krajnje neozbiljno :udri:
Igraju kako neko svira............. :udri: :udri: :udri:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh