Soja 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobra soja! ::svaka cast::

Kod mene je niza, ali ima dosta mahuna. Videcemo do kraja.
 
evo i moje soje seme balkan slikano pre 5 dana ima 14 spratova
2qurek0.jpg


acwf8p.jpg
 
e ovo je pravi primer odlicnog proizvodjaca, korova ni traga u ovakvoj godini. svaka cast.
 
zeljko025 je napisao(la):
@zcurcc
zahvaljujem se na pohvalama
trudim se da to bude cisto a ove godine je bas i ulozeno u hemiju 2 puta prskano protiv korova i jedanput spartano. :D
Komsija,
otkrij tajnu s cime si tretirao soju.............ubi me ove godine kudelja na jednoj parceli
Pozdrav
 
@Rabadzija
Komsija prethodne godine je bila pesnica i dvaput je gareno i jedanput spremano tako da je i to dosta uticalo da ove godine bude manje korova. Kad je soja posejana prskano je posle setva pre nicanja mislim da je sredstvo acetosav i drugi put je prskano galebenonom i jedno spartanje je bilo :D
 
Starost biljke. Vreme joj je da polako zavrsava vegetaciju. Pola ce avgusta,a ona zelena. Treba ce joj da sazre do kraja oktobra ako ovako nastavi.
 
Pitanje za iskusnije proizvodjače soje: Da li sme soja nečim da se oprska pre košenja da uvene korov, (total ili gromoksan)? Imaćemo muke ove godine sa košenjem.
Prošle godine sam u prolazu video jednu veliku njivu u ataru Bečeja koja mi je izgledala kao da je oprskana, nije bio ni jedan zelen list na celoj njivi, a videlo se da je bilo i korova koji su na nekim mestima veći od soje a i oni su bili potpuno suvi.
 
Taj postupak se stručno zove desikacija. Za to postoji preparat Reglone, koji je u osnovi neka vrsta totala.
 
:D Koja doza ide po kj, i koja je neka orijentaciona cena?
Da li postoji neka karenca posle prskanja ili soja može odmah da se koristi za ishranu?
 
Basta 15 je neselektivni, kontaktni herbicid sa neznatnim sistemičnim delovanjem namenjen za suzbijanje višegodišnjih i jednogodišnjih uskolisnih i širokolisnih korova.
AKTIVNA MATERIJA: glufosinat-amonijum 150 g/l
OBLIK I OZNAKA FORMULACIJE: koncentrovani rastvor - SL
Usev/zasad u kome se primenjuje: VOĆE, VINOVA LOZA, SOJA, SUNCOKRET, KROMPIR, ULJANA REPICA


e) desikacija suncokreta, soje i uljane repice, u količini 2,5-3,5 l/ha (25-35 ml na 100m2),
- suncokret i uljana repica: u fazi zrenja
- seme crne boje - soja: u fazi zrenja, kada je 30% listova opalo;





vrlo je moguce da cu desikaciju morati da radim na ovoj parceli:

ova soja je posejana 17 JUNA ali je vreme posluzilo ( bolje reci bilo idealno za soju ) pa je lepo izrasla i verujem da ce bas ta soja da da najbolji prinos od svih parcela koje imam pod sojom. Mahune su u ovom trenutku velicine 1 - 1.5 cm, ali verujte mi ne mogu da se izbroje koliko ih ima.

2dihjk3.jpg


izvinjavam se zbog losijeg kvaliteta slike........mobilni
 
danas obisao malo soje i uzeo uzorke tri sorte koje sam posejao.Sorte su Sava,Ana i Balkan.Balkan solidno izgleda mozda i najmanje polegao od sve tri.Zavrsava vegetaciju, lagano crveni.Broj meuna 50.Ana jos uvek cveta,nesto vislja i vise polegla meuna 49 (verujem da ce biti jos).Sava najvislja, zavrsila cvetanje ali josuvek nalivam,Broj meuna 109
Pre par godina sam izbrojao na jednoj parceli 93 i tad je bilo 2,7t/kj
Uzorci su nasumicni,i interesantno kod Save sam nasao i nekoliko meuna sa po 4 zrna.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh