Soja 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Najverovatnije si u pravu ali kod nas je bilo slabo padavina pa nece bas i neki prinosi biti ali ne vredi se zbog toga nervirati.
 
cicimoric je napisao(la):
kod nas su soju poceli da vrse pre 4-5 dana. Prve parcele su dale 1000-1100 kg. Kako dani prolaze prinosi su sve bolji i bolji. Danas je jedan mladic ovrsio parcelu od 10 KJ i imao je prinos od 2000 kg/KJ ( video sam svojim ocima ) a na drugoj od 9 KJ je imao nesto ispod 2000 kg/KJ. Te soje koje prve sazru u ataru su svake godine najslabije.
Neslazem se sa tvojom konstatacijom, zadnje 3-4godine sejem od 1-5 aprila i ostvaruje prinose 2-2,5t/kj ,ove godine kasnim sa vrsidbom zbog neujednacenog nicanja, za 1-2dana cu vrsiti ali mislim da ce posteno podbaciti, jer stvarno nas kraj je kisa obilazila ko da se zainatila +imao sam problema sa belom trulezi pa sta bude bice-cuce se.
 
I u Temerinu se poboljšaju prinosi već dostigli 1700-1800 kg/jutro (već na jednoj perceli i2000kg) a polako i cena, sve veća POTRAŽNJA za sojom ja ne dajem ispod 25din
 
Rastislav je napisao(la):
Ja sutra vrsim soju u Kulpinu, pa cemo videti sta kaze vaga.Video sam da je bar jedno trecina soje vec skinuta u tom delu atara.
U Kulpinu je ovrseno barem 75%,znam imam kombajn,vec su kombajni vecinom pod supom izadje se nesto malo uraditi i gotovo.Ja imam jos jednu parcelu koja je u Petrovackom delu atara tu cu verovatno u petak a sejo sam je kad i ove ostale koje su odavno poznjevene a tamo gledam jutros jos podosta soja tako da su kod vas bile jace kise nego u Kulpinu
 
Probali danas da kosimo kao sto sam juce rekao i odustali. Jako vlazno, 20 %
Nece soja jos 7-10 dana i jos ako zahladni za vikend i ha.. Pre ce mo kukuruz nego soju.
 
Daj boze da tako i bude, a i moja je u takvoj zemlji.... DAJ BOZE!
 
Balkan, sa 5Kj prinos 8960kg, oko 1,8tona po jutru, vlaga 9,8 necistoca 2,6. Sto se tice broja mahuna prinos bi bio rekordan (zbog dosta kise u junu), ali zrno je jako sitno (zbog malo vlage juli-avgust). Dosta zrna je ispadalo prilikom samog kombajniranja.
 
ja juce skinuo ravnicu,vlaga 10 primese 2.5, sa jednog lanca imao 20 meteri,dok druga njiva isto lanac 13 meteri,imam jos 14 jutara isto ravnica pa cemo da vidimo,uglavnom u mom kraju balkan maksimalno podbacio
 
Evo kako moja izgleda... treba joj jos 2-3 dana...

27xntir.jpg


xp37du.jpg
 
oko 14... Parcela je 16kj ali nisam imao dosta semena pa je oko 2 kj posejan kukuruz...
 
Balkan sejan 7.04. skinut 2.09. 1791 kg/j. vlaga 11,2 primese ispod 2% , otisla po 25,2 din.
 
Autor Agropress
Saturday, 05 September 2009
Zrno soje ovogodišnjeg roda za samo tri dana na tržištu u Vojvodini ostvarilo je rast od 8,5 dinara po kilogramu. Nakupci su prvo ovu uljaricu počeli da plaćaju 18 dinara po kilogramu, da bi se cena popela na Produktnoj berzi u Novom Sadu na 26,50 dinara za kilogram bez PDV-a.
Tags:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh