Soja 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Juce sam saznao soja 16din akontacija posle doplata 3din i +pdv na sve
suncokret 13+5+pdv
 
To još nije konačno !! Soja mora da ima cenu jer je rod podbacio . Ja sam juče ovršio još malo , ukupno 4,5 kj vlaga 12.5 primesa 4.8 ( zbog zelenih zrna ) prinos 8020 kg . Ne znam kako će da izgleda JUS ? Kolko priznaju za vlagu i za primesu ?
 
jeste al soje se manje seje od potreba, dosta je cenjena nasa soja napolju i zbog kvaliteta i nezagadjenosti gm-mom i jednostavno barem po pricama napolju kosta preko 300e dok je zito manje vise tu kao i kod nas
 
ja sam danas prico sa covekom koji radi sa sojarom iz beceja on kaze da misli da ce biti oko 24 din.
 
kod mene danas na silosu pisalo ovako,akontacija=16din,cena po obracunu 24 din. i to je fiksno,a ko uzme akontaciju dobice kasnije po 300E ILI 3e=kila,daj boze
 
To znaći ako sad uzmeš akontaciju od 16 din ima nade da se posle dobije još + 12 din tojest ukupno 28 din ??
 
Dokaz za dokazom da soja nece biti bas dzabe. Samo dobro razmislite da li da ostavite soju na lageru. Viktorija daje dzabe lager,ali je to tako tanak led nemate pojma.
 
Ja cisto sumnjam da ce otkupljivaci moci da otkupe predvidenu kolicinu soje. Vremenske ne prilike su ucinile da rod bude izuzetno slab. Kod mene u ataru preovladjuju soja i kukuruz. Soje su ko' biber zrnca.
 
Mozda ce mi se neko smejati,al soja ce biti mozda i skuplja nego prosle godine. Mislim da je ono juce bio samo viktorijin probni balon sa cenom. Videvsi da soje nema i da ce je u okruzenju placati vise nego oni ipak ce popustiti jer im je bolje da zarade nesto nego da ostanu bez soje. Soja je ipak u mnogo drugacijem polozaju nego psenica i za nju postoji dosta vece interesovane u inostranstvu. Tako da je izvoz neminovan,a viktorija je ipak jako mali igrac na svetskom trzistu. Mozda kod nas imaju monopol,ali ne mogu sami protiv svih bez obzira cim se sluzili.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh