Slobodna diskusija o traktorima

Trebalo bi da sredim hladnjak motora od MF 3060 po malo curka pa stane.U donjoj zoni je truleks.Vidim u Inđiji ima nekoliko majstora koji rade reparaciju,može li neka preporuka?!
 
Ja sam bio kod nekog iz Inđije pre dve nedelje, krpio mi je hladnjak Zmaja 142. Moja preporuka je da ga ubedite da radi odmah hladnjak ako je malo oštećen. Meni je prvo rekao cenu 100 evra, da rasklopi hladnjak, ofarba i lepo uradi za par dana. Nekako smo ga otac i ja ubedili da pogleda odmah, i odmah je testirao gde pušta uz našu pomoć i "zavario" cev koja je puštala. Tako da je naplatio samo 1000 dinara. Možda se setim imena, pa ću napisati.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Takvih majstora ima i u Sr. Mitrovici,da okrpe deo gde je mehanički oštećen,ali ja bih da zamenim saće tamo gde je trulo,tako da će to sigurno biti više od jedne crvene.
 
Nisam te onda dobro razumeo. Radi i ovaj to, ali je navodio neke sulude cifre za novo saće. Mogu nabaviti broj ako želiš, ali i nije neki majstor po mojoj amaterskoj proceni :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kolege potrebna mi je vaša pomoć, što više gledam manje vidim, potreban mi je traktor oko 60 ks za površinske radove ali da ima prednju vuču i 1000 obrtaja kardana, eventualno 540e,šta izabrati a da ne boli glava već sutradan? Starac fočo je časno otišao u penziju i trebalo bi nešto da ga zameni, svaki predlog je dobrodošao
 
Komsija ima Basaka 60ks sa prednjom, seje majom 4 reda, agromehanika zuta 600l sve lako radi. Veeeelika mana sto nema klimu i drug mi radio tamo u prodaji i kaze ima budz varijanta ali slabo drzi vodu.
 
Pa nije baš lako da se odluči ali do sad sam radio sa traktorom koji je stariji od mene i to dosta a ja imam 44 za nekoliko dana tako da... I na posletku s nečim se mora raditi, malo mi golicaju maštu mali deutz 4065 ali nema niko kod nas pa neznam kakvi su, ima puno snimaka na yu tube ali su svi na turskom
 
Za male pare nije los ni onaj JD bez prednje vuce.
Ima ga kolega iz sela pored starog 2 godine, sad ga je dao u zamenu za Basaka 60ks tako da ce i onaj JD prodavati RTI pa ce moci i na kredit.
 
Bojane, ja neću da navodim vodenicu ni na čiju stranu, jer sam i sam zastranio pa idem sve više ka istoku, Rusija, Kina sledeće je ili Japan ili u krug do Amerike.. 😁
Moj ti je savet da uzmeš nešto novo što ćeš sutra moći i popraviti i servisirati, a možda i prodati... Gledaj šta u tvom okruženju ljudi teraju, kakvih ima majstora i tome slično...
 
Pa o novom i razmišljam, kod nas ima nekoliko manjih Yto traktora i to se meni uopšte nesvidja, male mahindre deluju ok ali kabine im baš nisu nešto i nema niko sa prednjom vučom
 
Pogledaj Lovol 504. Cena je 17300 reklamiraju se na polovniautomobili. Kod nas u selu ima jedan i ljudi rade sve sa njim. Ne znam da li su jos uvek aktivni na forumu. Meni je frezirao vocnjak i jako lepo to ide. Nosi prskalicu 660l Agrometal, sejalicu itd. Takodje sam video u susednom selu jedan sa atomizerom od 1500l i bas lako vuce, poredjenja radi ja sa fergusonom i 1000l idem na knap knapova.
 
Мени тај Ловол делује лошије од ЈТО можда и грешим не знам .Некако су се турски брендови наметнули као бољи избор и Махиндру бих узео у обзир а имају и леп избор тих мањих модела.
 
Nazad
Vrh