Slobodna diskusija o traktorima

Ako mora od ponuđenih onda Zekan, moj predlog je Mtz 82.1 univerzalan traktor...

Ma da teren nije takav kakav je i da vec ne posedujem T 40 i prikljucke za njega uzeo bih bez razmisljanja MTZ, ali sta je tu je. Morace se naci neki Zeka:)
 
Данас ем немам неког посла, ем је падала киша, па и нисам био расположен да нешто радим, па сам гледао којекакве клиове на "Јутјубу". Гледам занимације странаца са којекаквим малешним тракторима и скоро сви, барем они млађи од двадесет година имају хидростатичку трансмисију.

Међу њима има оних који би, по снази мотора, 'ладно повукли и неки плугић, ал' практично ни на једном не видим уграђене ове стандардне пољопривредне гуме, са израженим рипнама. Раде ти тракторчићи са разним прикључцима, али нешто нисам видео да ору. Је л' им то може бити хидростатичка трансмисија лимитирајући фактор за неки тежи пос'о?
 
Ovo je moja kosačica sa hidrostatičkim pogonom. Jaka kao medved, a može je malo dete voziti..
90963d125fed475984ccf4e10622d853.jpg
36204fd26b873f2a676b382d7d0cde14.jpg


Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Kao sto rekoh, posedujem T40.Poljostroj 25 redova je puna semena teska bez koje kile 1t.Nosi je ok,samo ume da vagne ako se naglo pusti kvacilo, pri tom nema nijedan teg i tezak je 2.5 tone.
Ako dobro znam 6211 je tezak oko 2.8,a 5211 oko 150 kg manje,tako da mi je malo cudno da ne mogu da nose pomenute masine.
 
Zetori su lagani na prednjem trapu, nemoj to gledati po ukupnoj masi. Zbog toga je Borislav i napisao da mu moraš nabaciti 150÷200 kg da ne vaga na zadnjim točkovima.
Imam 7011 i Olt 4 reda, ne vaga, ali u transportu izvuče amortizere na prednjem trapu poprilično. Verujem da bi sa 6-orednom bilo "borbe". 5011 je troklipac i misim da je kraći u odnosu na 6011 i 7011.
Ako su ti njive malo pod nagibom, imao bi problem i sa držanjem pravca...
Neko je spomenuo gore, za šestorednu je 82-ojka TATA.
 
Ok,znam da nema veze ukupna masa toliko,ali mi subjektivni osecaj govori da 6211 i nije bas toliko lak napred i da nije kratak.5211 je vec drugo.
Ako bude problem nabacicemo 200 kg tegova.
 
Do sada je dobra.
 
Da ta, za Maseya, ne znam koji je proizvodjac. Ja sam prije 5-6 godina platio koliko me sjecanje sluzi oko 660€..
 
Nazad
Vrh