Slobodna diskusija o traktorima

Bosova u Njemackoj je tad bila oko 900€. Ovu sto sam ja kupio mozda je neka Engleska, ne znam ne sjecam se, ima dosta vremena od kad sam je mijenjao..
 
Traktor sam kupio 2008 sa lošom hidropumpom.U dogovoru sa prodavcem smo je zamenili.Tada je pumpa plaćena ,ne znam tačno 400 ili 500 E.Platili smo po polaOva pumpa je stavljena.
 
Ne sjecam se kakva je kod mene, ali u skorije vrijeme moracu da je mijenjam, primarna pumpa je losa..
 
Kolege treba mi pomoć, zimus smo pričali o menjanju bregaste na ovim Claas traktorima sa Perkinsovim motorom pa mi treba broj telefona ko je to radio tj. od majstora koji to menja.
 
Ranije se pisalo o hidraulicnim toplinzma, cini mi se da je u ovoj temi..
Da li ovakav ventil dolazi sa toplingom?
ce685923e4f1109bfb9f4ebc49f26c54.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Drugi ili treći put dotežem onaj vijak na biraču brzina,ovaj put je dobio i lepak(srednje čvrstoće).To je onaj mali vijak ispod haube(ključ deset).Teško išao u brzine i bio veliki hod birača brzina.Kad mi se to desilo prvi put odmah sam pomislio da je nešto u menjaču.Kad sam video da je taj vijak pao mi je kamen sa srca.😁.Traktor je MF 3060,sa menjačem 32+32.
 
Uslikaj da vidimo koji je vijak .Mislim da tako nešto kod mene na mf 3120 nema .
 
Jel moze rezervoar za hudraulicno ulje da bude ispod nivoa pumpe? odnosno da kada jednom povuce ulje da radi bez problema dalje??
 
Ukoliko je pumpa dobra, može. Kako je u motorima? Ulje dole u karteru pumpa iznad i šljaka. Ali ako je loša pumpa onda može biti problema. Mada, ako je loša, pre ćeš imati problema sa pritiskom nego sa podizanjem ulja.
 
Hoću da zamenim hidraulično ulje u kejsu. Da li ima neke velike razlike razlike izmedju orginalnog filtera CNH grupacije i zamenskog u Mikronu. Razlika u ceni jeste povelika a opet nije ni to velika razlika ako zamenski je losiji od orginala. Zamenski je neki švajcarski. Ima li neko jos predlog? Ulje na kraju ispalo najjeftinije orginalno akcelino.
Izgleda se menja zajedno i u prednjem mostu bar po ponudi Titana.
 
Da akcela je rešena, u slodes autu. A nije Donaldson filter, kažu da Donaldson ne pravi takav filter, već neki iz Švajcarske imaju u Mikronu.
 
Nazad
Vrh