Slobodna diskusija o traktorima

Prepravljeno na vazduh. Visinski je valjda od Skanije, a jastuce od Mana. Cekam zatvaranje brazde za pravu probu. Ovako lepo radi.
358780bc8bc99db2345592d5ce8b6e7f.jpg


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Drugara pocne zezati na kamionu, provali da je riknula elektronika.
Ubaci nivelator od neke prikolice, cista mehanika, radi savrseno.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kod nas ima jedan mali Soto blizu 1000o sati zamenjen samo letak ili lager na prednjem levom tocku i spona

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Pukla mi sajla od reverzera na renault traktor da li je neko radio i kod koga? Zvao u almex nemaju na stanju a cena prava sitnica 29500 din .
 
Poslednja izmena:
Ok, ciglja je ventil prioriteta, a koj ce mu to? Ja hocu da ubacim pumpu od rakovice na razvod, i to da bude za spoljnu hidrauliku, hocu da razdvojim poluge skroz od spoljnog razvodnika. E sad posto imam samo jedan dvosmerni razvodnik spolja, vise mi se isplati da prodam kocku sa ploce i ne kupujem jos jedan jednosmerni razvodnik koji bi bio za poluge kada se uzme ulje od njih sa kockom :#*@.... pa sad mi pada na pamet sta bih jos mogao da nakacim na tu spoljnu hidrauliku, hdr. volan itd...
 
Nije ciglja ventil prioriteta nego ventil koji drzi topling onako kako ga nastelujes

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Kolege koji od navedenih traktora odabrati za setvu (Olt 6 redova, Poljostroj 25 redova), prskanje (prskalica 600 l), ciklon (500 l),spartanje (6 redova spartac) valjanje i ponekad neki laksi transport:

1. Zetor 5211/6211
2. Torpedo 48
3. Rakovica 65

Bitna mi je dobra okretnost, hidraulika i ne prevelika potrosnja, pa da se nadje neki kompromis u ovim modelima ako je moguce:)
 
Nazad
Vrh