Slobodna diskusija o traktorima

Ja sam uvek za Zetor, okretan, mali potrošač, rezervnih delova ima, a još kad bi našao sa užim gumama... .Za ove ostale, neznam, nisam ih imao.
 
Poljostrojka 25 redova će hebat majku da kojeg kupiš, koliko ja znam. A ja bi ti savetovao, naravno, Rajku. :) Eventualno Zeku, jer je sad Rajka precenjena, ali nikako TD. Najmanji potrošač ali i najnežniji traktor. Ide on, ali .... veći deo oruđa, što si nabrojao, nije za njega.
 
Pretpostavljao sam da bi mogao biti problem, imam i T40 i on je radio sa Poljostrojkom, ne bas lako kad je puna, ali ide to.
Ne znam ni sam, kad gledam cene sve su mi to nekako precenjeni traktori na spram onoga sto pruzaju. Gledam MTZ 820 kosta ko Zetor i Rakovica, a uradi sto i oni,a plus jos mnogo teze radove, ali opet, konfiguracija terena mi je takva da je akcenat na okretnosti mozda i najbitniji.
Ok, znaci Torpedo otpisujem.

TD 75 mi ne odgovara, imam jos i T40. Njega bih koristio za teze radove, jer ne radim nesto mnogo zemlje. Da je malo okretniji i pregledniji verovatno ne bih ni trazio drugi traktor,ali ovako moram. Presedne mi svaka laksa operacija.
 
Zašto ti td 75 ne odgovara? Bez prednje vuče je veoma okretan a te priključke će nositi bez problema a mali je potrošač.
 
Iskreno glupo mi je da kupujem veci traktor od ovoga sto imam da bih s njim radio lakse poslove. Verujem da je okretan, ali od Rakovice i Zetora sumnjam da je okretniji.
Kad bih trebao da uzmem nesto vece od T 40, onda bih bolje uzeo MTZ 820.
 
Zetor u setvi, do 2 l, 6 redi nodet ili poljostroj 25 redi, nodet 3 brzinom, na 1800 a poljostroj 4 brzinom na 1500 obrtaja, tako već 14 godina.
 
Iskreno ni ne radi se o kojoj litri gore-dole. Ne radim mnogo zemlje i to nije neka stavka, vise je u komforu, okretnosti i preglednosti.
Zetor mi je nekako od svih ovih favorit, jer po onome sto sam do sada saznao neku ozbiljnu manu i nema,a kabinu mislim da od svih navedenih ima najbolju. Videcu jos, hvala svima na pomoci i sugestijama.
Ne iskljucujem ni Rakovicu jos, ali o njoj najmanje znam, pa se jos moram raspitati dobro:)
 
Ma zezam se ja.... Ako ti Zeko završava posao i sviđa ti se, pa si ga još i našao, kupuj i ne razmišljaj. Mada čudi me ljubav prema Zeki... Nešto ih nema u Ljutovu, koliko znam. Ili grešim?
 
Slabo je u Ljutovu sta ostalo od manjih traktora, ako ne racunamo vocare.
Provozao sam jednom taj traktor i moj utisak je da je za lakse poslove savrsen. Neverovatno je okretan, udobna i pregledna kabina, delovi jos kolko-tolko solidnog kvaliteta, bez neke vece mane. Nisam jos nasao nista,ali od leta cu da potrazim nesto.
 
Bezi bre od rakovice. Pa kod nje je dobro samo ta okretnost. Kud sam prodao imt 565 i kupio rakovicu(novu) bolje da sam ga oterao u padinu da vasrkrsne sad bih imao traktor jedaret!

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Samo 6211. Okrenes ga u mestu, veliki ajnslag, velika kabina sa grejanjem. Mada mislim da je 6211 vrlo malo jeftiniji od 7211, mozda 500 e. I ako kupis 6211 verujem da u t40 vise neces pozeleti da sednes.
 
Imali smo Rakovicu 60, palila je bolje nego kola, potrošnja je bila malo možda viša od zetora, okretna, kočnice odlične, brza u transportu, ali jedino što joj je falilo bio je hidro volan , bolja kabina i jača hidraulika. Svakako ja dajem + za Zetor, ali svako ima svoje mišljenje.
 
Sto no rekli, ako je traktor onda Zetor
I moj glas ide pomenutom gospodinu, rajkovicu mrzim, sepet, Torped dobar za milovanje, hidraulik komplikovan, hoce da zakaze, menjac isto...

Da se ogradim, hidraulik na Zetoru jedino ne znam kakav je, verujem da je dobar, znam ljude koji rade godinama i nema problema, stric ima malog 2511, traktor se naradio kao crnac, pre dve god zamenio hidraulicnu pumpu i vatra.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh