Slobodna diskusija o traktorima

Zezaš
Sa sve ZERCOVIMA
koji je zec brzi crni ili beli
Nije mi jasno što nije bilo
Kornjača
Zec
Jelen
Kao na tifonima

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Bojcetica sam ispitivao i na druzenju.
Jeste novi novo tu dileme nema.
Kristal koliko 820 brazda vuče kod vas? Jel arma sve tanjira ili neki drugi?
Nema sumnje u oranju i setvospremiranju. Al tanjirača mi je razmišljanje a 820 je imao ßta da vuče, da ne kažem treba jaći od njega.
Rašo taj JD u BNS otpada, precenjen je.
Sin sa njegovim 820 sa IMT plugom 3x14 idemo ukorak, mislim da vozi u peti zec.
Ne oremo preko 25cm. jednu tanjiracu imamo,i kada ja radim, onda Arma radi tanjiranje.Arma bolje vuce tanjiracu od Zetor 8011 koji ima 90konja,posto je friziran
Armin prednji most sa tegovima je jako masivan, i zato vuce bolje od Zetora
820 ne ide nista brze od Arme,mogao bi, ali onda bi vec dimio.
Bojcetic je vec objasnio neke stvari,ja imam400 rc u Armi procurio semering u prednjem tocku,odradio serviser drugi dan. Kaze skoro svaki hoce ,posto nisu stavili ventil. Druge kvarove nisam imao za ovih 400rc
 
To za semeringe na prednjem mostu. Problem je odusak koji nisu stavili. Resenje koje nije trajno (trajno je napraviti odusak) je na svakih 100rh imbus 12 i 17 i ispustiti vazduh iz sistema. Arma je jako masivan traktor za svoju snagu i kadar je povuci prilicno. Kod mene je radio sa traktorskim viljuskarom i 2t tereta dize lagano (bruto traktor + viljuskar + teret) bude 6.7t.
 
Kristal koji 820 stadard,eurolux,rm ?
To je onda kod vas bas laka zemlja.
Sad smo u petak drug i ja orali 2 identicna 820 standard njegov celave gume, ja stalno vukao 757.2 on prvo leoparda kockasti gredelj par krugova pa otisao po moj leopard krivi gredelj i stalno orali 3zec ili 4 kornjaca kad nam kako lakse bilo.
 
Kristal koji 820 stadard,eurolux,rm ?
To je onda kod vas bas laka zemlja.
Sad smo u petak drug i ja orali 2 identicna 820 standard njegov celave gume, ja stalno vukao 757.2 on prvo leoparda kockasti gredelj par krugova pa otisao po moj leopard krivi gredelj i stalno orali 3zec ili 4 kornjaca kad nam kako lakse bilo.
Standard 820 je u pitanju, zemlja je tipa gornje ugarnice , cernozem 1 klasa, tanjirano kukuruziste je bilo, neugazeno, kada smo zajedno orali. Sojista sam ja odradio sa Armom i Satex kombinatorom. Mi vise ne sejemo repu, i bezpotrebno orati preko 25cm po mom misljenju.
 
Danas zavrsio oranje. Za kraj jedna od najlaksih njiva. Oranje extra 892 ravan most sa dvobraznim 757 ide peta kornjača. Probali cetvrta zec, ide ali i polako diže temperaturu. Za nas je misaona imenica ovo sto kristal ore.
 
Kristal koji 820 stadard,eurolux,rm ?
To je onda kod vas bas laka zemlja.
Sad smo u petak drug i ja orali 2 identicna 820 standard njegov celave gume, ja stalno vukao 757.2 on prvo leoparda kockasti gredelj par krugova pa otisao po moj leopard krivi gredelj i stalno orali 3zec ili 4 kornjaca kad nam kako lakse bilo.
Jel ima neke razlike u leopardima kad ih menja?
 
Kod mene rus 82_82.1-820 ide sa 2x14" plugom 5 nekad zec obično konjača
Retke su godine kad može 6
Ali 5 kornjača može do grede dubina
2x16 su retki ovde ali ih vuče rujkan

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Nedostaci 757: Predpluznjac i 10cm veci razmak izmedju brazda. Da to ima ne vidim potrebu kupovine Lemken, Vogel itd. Naravno pricamo o ravnjacima. Mada opet da ima egal obrtac kao 757 bio bi best buy plug.
 
A ja sve mislim da ravni lepard jede 757,pogotovo u sporijim brzinama ,sad idem dve brazde petasa predplužnjacima ide to lepo,ali sa tribrazde i treća ostaje grbavo


 
Vidi jedino 757 nije moj, ali ga koristim par sezona kao da je moj.
756 je bio moj i sad je krivi gredelj moj, a ravni je drugov. U mojoj zemlji ne mogu da pridju sedmici.
 
Jeste tacno da zahteva brzinu da bi lepse orao, ali zato 80ks traktor i imace brzinu. I sa 60ks moze da radi (i rade ljudi vecinom sa 560/558/rakovica), ali vise voli 80+ks.
Meni se leopard ne svidja jer imao sam prilike videti da gusi u iseckanoj soji. Meni se to sa 757 nikada nije desilo. I u kukuruzistu gusi kada je radio Zmaj sa mala privreda seckama, a kada radi Capelo, Geringoff i slicni budzati hederi zaoravam kao da je soja predusev.
 
Aco ima u Somboru Case od 110ks sa cca 1.500 radnih sati iz 2016 godine.Cena je u okviru tvog budžeta, jedino ne znam da li je prodat.
 
Kod nas se takav Case nije baš proslavio,posle 2000 moto sati je prodat sa problemom u menjaču a po rečima vlasnika nije bio ni kadar da povuče ,a s obzirom da je kod Ace teška zemlja mislim da to baš i nije dobar izbor,e a šta gledati to je već nezgodno jer kolega želi komfor a to košta dosta :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh