Slobodna diskusija o traktorima

Matiću mislim da je to Case farmall 110 u Gakovu. Bio na oglasima, ja zvao, više ga nema u oglasima. Delovala je ponuda primamljivo, traktor je bio još jednu godinu u garanciji, ali je model onako, nit je za tri brazde kod mene, a sramota vuči dve sa 110 ks.
Košta sve Sudarski Bojane, uvek se mogu odlučiti da i dalje budem u MTZ jatu.
 
Naravno,poštujem ako neko može da priušti što da ne zdravlje treba čuvati,nego sam nepoverljiv prema ovim plastikanerima ,sve je pravljeno ko od sira ,nesmeš malo da stisneš traktor odma se kvari
 
Tako i ja mislim. Ajd da probam da pronađem nešto bolje od rusa, ako može. Mada drugarov JD poluplastični ;) iz 1996 godine ide za sve pare. Ali traktor 130 ks 6 cilindara. Današnji 125 ks su 4 cilindra, to je već ful plastikaner :p.
 
Aco znam kako ti je, ja već neko vreme razmišljam o kupovini većeg traktora (tipa od 100 do 120 ks) i što više razmišljam sve je teže odlučiti se. Jedno vreme rešim pa isključivo nov da uzmem, posle se razmišljam, ma uzeću polovan, i tako u krug. Na kineze i ruse i ne pomišljam.
Može da se nadje dobar polovan traktor, ali može da se zadesi i beda da ne zna čovek šta će sa njim. Možda je kod polovnjaka bolje gledati one koji sutra lakše mogu da se prodaju, ako slučajno nešto ne odgovara. Ali, kao što neko napisa, jedno kajanje ne gine.

Što se tiče kupovine novog tu moj glas ide ozbiljnijem zapadnom traktoru, ali to su već velike pare pa treba dobro razmisliti, s obzirom na situaciju i dešavanja u ovom našem poslu.
 
Tako i ja mislim. Ajd da probam da pronađem nešto bolje od rusa, ako može. Mada drugarov JD poluplastični ;) iz 1996 godine ide za sve pare. Ali traktor 130 ks 6 cilindara. Današnji 125 ks su 4 cilindra, to je već ful plastikaner :p.
Imas maxxuma 125 6 cilindara i New Hollanda t6050 isto 6 cilindara,po meni odlicni traktori;)
 
Darko samo pitanje šta se lako prodaje. Rus se lako prodaje, xe xe. Nude trgovci steyr, malo progutam, op loša serija. Aj ti znaj. Svidi mi se NH motor Ford niko o njemu ništa ne zna. Al polako nevolja je što ja tražim traktor da ore sa dve brazde a klasa 95 ks više radi lake poslove u zapadnoj opciji.
 
Ja sam rešio ,nema nećkanja kao mlada,biće rus 1221 bez ikakvih tačaka i koječega,kad skupim pare a i cena će im ići malo dole,a inače da imam para jedan jd 120 konja,ali tu treba imati rezervu od 10000 evr ako se pokvari menjač (to ode pre motora),eno ga u S. Žedniku usrećili se kupili sa prednjim utovarivačem kad ono opiljci u menjaču.cena opravke je rezerva.
 
Razmislite dobro o YTO traktoru,po meni bolja opcija od rusa.Pričao sam sa ljudima koji ih voze,nema nekih velikih problema a vozi ih ko stigne.Kažu da su se jako dobro pokazali,to je ipak Fiat licenca.
 
Nazad
Vrh