Slobodna diskusija o traktorima

jd 76,77,7800 su dobre serije, među zadnjima za koje se može reći da se još držalo do kvaliteta a sklapani u Americi.Glas za jd iako je stariji, da imam keša i da je stanje malo bolje u ovoj našoj poljoprivredi odmah bi ga uzeo.
 
Pošto imam potrebu za kupovinu traktora snage 90 do 100 ks da pitam i ovako koji bi po vama bio dobar izbor. Interesuje me samo traktor sa 4 cilindra jer potrebe za vecim nemam. Godište traktora 2000 do 2005 može i malo mlade ili starije a da je stanje baš dobro. Želim da traktor bude ekonomičan, koliko može biti u oranju sa dve brazde. Prethodni belorus je trošio 20 litara po kj pa bi to smanjio sa drugim. Klima je obavezna, ali i korektna nabavka i crne delova. Trenutna želja je same silver 95 2005 godište, sad je mims prokomentarisao nešto pa me malo zbunio. A imam baš preporuke i od seljaka iz mog kraja i od servisera sa foruma. Koje druge marke i modele da uzmem u razmatranje sa naglaskom traktor treba da radi teške poslove.
 
Ovaj je skoro uvezen iz Madjarske, prodaje ga covek od kojeg sam ja uzeo kombajn. Izuzetno posten.
IMG-5532229ae786177c2f4830231707579b-V.jpg
.
 
Mislim da mu ne bi prijala vucena tanjirača. Orao bi on sa dve brazde, tu nemam dileme, al ova moja tanjiraca mu ne bi prijala. Moja misljenje bez iskustva, ali iz razgovora sa vlasnikom.
 
Ja imam Armu854 i orem sa IMT 3x14, a u ritu 3x12 .Tanjiracu Consum 28 diska vuce isto bez problema. Cak i Satexov kombinator sa 5 radnih tela sa njim sam vukao. Ima on tih 83 konja, treba naci odgovarajuce brzine, i tada je OK.
 
Bojčetić ima Armu.

U Klenku su obično veće mašine, možda zato nema nešto odgovarajuće.

Jedno kajanje ti ne gine.
 
Bojcetica sam ispitivao i na druzenju.
Jeste novi novo tu dileme nema.
Kristal koliko 820 brazda vuče kod vas? Jel arma sve tanjira ili neki drugi?
Nema sumnje u oranju i setvospremiranju. Al tanjirača mi je razmišljanje a 820 je imao ßta da vuče, da ne kažem treba jaći od njega.
Rašo taj JD u BNS otpada, precenjen je.
 
Aco te nase Arme imaju dobar izbor brzina. 1bh ce vuci tu tanjiracu pa da je 2.5t i na 1800rpm ces imati sasvim korektnu brzinu. Nisam slikao kada sam jednu ugazenu njivu orao na 40cm ovratine vuce 1bh bez problema. Inace orem 2x35cm i idem 2sh tj oko 9.5km/h na 1800rpm a da vucem 3x14 isao bi u 1bh 7.5km/h malo plice i gas.

Kod arme obrati paznju na creva ako ne procuri posle 100rh nece ni procuriti, auspuh od vibracija se odvrcu srafici to cim dodje ili samozatezajuce matice ili povari aparatom za varenje. Prati vazdusnu instalaciju meni je puklo u kabini crevo, drugoj armi u selu oko vazduha nista nije bilo. Sa strujom nismo imali nijedan problema. Traktor je tezak za svoju snagu i sada pri kraju oranja kod nas je vec bilo musavo, orem samo tako.
 
Aco druze ako nije neko zvucno ime u pitanju tipa JD,CASE i ostala ekipa u tom rangu onda lepo 1025.3 ili 1021.3.
Garantovano rade sve te teske poslove iz zajebancije a cifra tu negde.
 
Nebojsa slucajno je prodat 820. Zelja je traktor sa klimom, to je kod rusa malo drugačije rešeno. U principu bi kod rusa prvi izbor bio 892.
Arma nova bi bila ok varijanta, samo sto možda je u rangu sa snagom 820, ne znam jel njen menjač daje veću sposobnost nego sto je 820. Ali samo arma 854, ostale su poprilično skuplje.
Nisam ni razmisljao o prodaji, a jos manje o novom traktoru. S obzirom da ce zet izorati, nemam frku da moram kupitu odmah traktor. Nov mogu kupitu uz neke rate, a to mogu i na prolece.
Da se razumemo, na prvu loptu, jako bi voleo da bude lep polovni zapadni traktor. Ako ga ne mogu naci uz pristojnu cifru, resenje moze biti cak rus
 
Bojane koliko arma ima kg,gledao sam kod nas pa nešto se vuče sa tanjiračom ta arma,A čovek je lepo rekao oće udobno nešto tako da krševi od rusa otpadaju u startu a i da budemo pošteni precenjeni su brate .
 
Nazad
Vrh