Slobodna diskusija o traktorima

Пробати са стетоскопом или шрафцигер са дрвеном дршком, док мотор ради ставити на мотор и ослушкивати где удара или највише вибрира.
 
Не ради ми лампица кад дам контакт. Претпостављам да је сијалица.
Dopuna, zaboravio sam da napišem i ovo​

Kada ode DIODA u diodnom mostu sijalica konstatno svetli ili u opšte ne svetli ni kada se zameni regler.

U ostalom imate u uputstvu sve što je potrebno da samostalno popravite jedan Alternator.
 
Imam problem na traktoru da proizvodi vibracije koje ne mogu da zakljucim odakle dolaze. Nebitno da li je traktor u hodu ili u mestu, u brzini ili na leru, samo sto se da jači gas, vibracije su vece i prenosi se na ceo traktor. Osecam i na rukama i nogama vibracije dok sedim, kazaljke na satovima temperature i ulja takodje igraju od vibracije. Je li imao neko slicam problem? Nikakvu promenu u radu traktora nisam primetio

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
Kako ti odvaja kvačilo? Meni su se pojavile vibracije na yto-u kad je pukla žabica-capica i ispala-iskočila iz zamajca. Sitne vibracije ali se osetilo.
Dok recimo imt mi ima vibracije od kada smo stavili nov motor 2005-e, a u zadnjih 10-ak dana ima nenormalne vibracije od kako sam probao 24t da izvučem uz brdo.
Ne znam šta je kad tebe ali po logici stvari nešto je debalansu što se vrti preko 500obrtaja. Počni od remenice radilice, radilice (tegove proveri) zamajca,korpe,lamele.... Drugo ne može biti.
 
Dopuna, zaboravio sam da napišem i ovo​

Kada ode DIODA u diodnom mostu sijalica konstatno svetli ili u opšte ne svetli ni kada se zameni regler.

U ostalom imate u uputstvu sve što je potrebno da samostalno popravite jedan Alternator.
Замењен реглер и сијалица је почела да ради, ме узима није пунио. На крају јуче замењен ротор јер је имао оштећења. Сад пуни.
 
@alen1972 prethodni post sam malo na brzinu tipkao pa bih sad dodao nešto, čisto da budem jasniji. Sve što se vrti preko 500obrtaja (čak i manje) se mora balansirati. Radilica, remenica, zamajac, korpa..... E sad, ako su ti se vibracije pojavile, a dosad ih nisi imao, možda se popustio teg na radilici (ako ga ima), možda je remenica damper tip i možda je u fazi raspada pa je ona u pitanju.... Možda je puko zamajac oko vijaka koji ga drže (samo jednom smo imali takav slučaj ali na autu. Na radnim mašinama ne bi trebalo tako nešto da se desi ali nikad se ne zna). Evo sad sam se setio još nečega... Možda je ventilator hladnjaka u debalansu. To se nama desilo na kombajnu. Nešto je lupilo i nakon toga su počele vibracije. I ne bih odmah ni skontao šta je nego sam video parče lima pored motora. I onda sam skontao odakle je taj lim.
Znači stvari koje se vrte uglavnom prouzrokuju vibracije. Eventualno možda dizne motora da proveriš, mada sumnjam.
 
Nazad
Vrh