Slobodna diskusija o traktorima

Može li netko podijeliti iskustva sa Arion 450 i Maxxum 125 ? Jel ima nešto bitno zbog čega jedan ili drugi ili samo gledati cijenu ? U pitanju je zadnja generacija, oba FPT motori, AdB i Dpf.
Maxxum je za klasu iznad u svemu. Posebno: motor moćniji, menjač 3x8, hidraulika mnogo moćnija, kabina mnogo bolja i td.
 
Iste motore imaju, a mjenjači su na oba 16×16, traktori su na lageru pa su takvi kakvi jesu. Po specifikacijama je Maxxum laganiji, a volio bih teži traktor malo zbog nekih poslova, iako bi većinom bio za međurednu obradu i prskanje.
E sad kabine bih volio probat što mi bolje odgovara. Također ima i opcija za nekih 10 do 15 tisuća eura JD 6120 M sa AutoQuadom ili Steyr Expert 4130 koji možda najviše daje za neku cijenu s obzirom da je CVT mjenjač, ima dva elektro izvoda, a ostalo im je podjednako, prednji hidraulik, predbji ovjes, ovjes kabine, isobus, zrak, 3 para izvoda, Steyr 4 para. Teško mi se preselit sa JD kad imam dobro održavanje, a opet ne želim dati toliko novaca za novi, a ne želim ni traktor bez imalo opreme...
 
Ako imaš lovu, imaš dobar servis i dobro iskustvo sa JD-om, zašto bi menjao marku? Nisam shvatio koji ima 2 a koji ima 3 para izvoda? Valjda i JD ima neku opremu za te pare...
 
Stojim iza onoga što sam napisao. Motori su samo slični, nikako isti. Na maksumu se može mapirati na veću snagu. Na krajevima poluga je dosta moćnini, kabina nije za poređenje jer je kod svakog Kejsa ili Štajera bolja i od Klasa i od JD.
Maksum je za klasu iznad Eksperta kojeg posedujem, osim CVT-a.
Ako te JD čini srećnim treba da kupiš JD.
 
Stojim iza onoga što sam napisao. Motori su samo slični, nikako isti. Na maksumu se može mapirati na veću snagu. Na krajevima poluga je dosta moćnini, kabina nije za poređenje jer je kod svakog Kejsa ili Štajera bolja i od Klasa i od JD.
Maksum je za klasu iznad Eksperta kojeg posedujem, osim CVT-a.
Ako te JD čini srećnim treba da kupiš JD.
Upadoh u temu...zasto ispada da je kod kejsa bolja kabina nego na klasu ili jd?nemam ni jedan,cisto se interesujem...
 
Tražim po internetu ventil zraka 100-3512010 i ima ga u ponudi samo na Ruskim i Ukrajinskim sajtovima, zna li netko ima li gdje bliže za nabaviti ili ako mi može netko naručiti iz Ukrajine ? https://kamteh.ua/product/regulyator-davleniya-rdv-dlya-kamaz-100-3512010-kamkom

2445273647_w600_h600_2445273647.jpg
 
Stojim iza onoga što sam napisao. Motori su samo slični, nikako isti. Na maksumu se može mapirati na veću snagu. Na krajevima poluga je dosta moćnini, kabina nije za poređenje jer je kod svakog Kejsa ili Štajera bolja i od Klasa i od JD.
Maksum je za klasu iznad Eksperta kojeg posedujem, osim CVT-a.
Ako te JD čini srećnim treba da kupiš JD.
Od čoveka koji ima i štajera i kejsa od 125 ks sam čuo da je štajer za 2 klase bolji traktor...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Od čoveka koji ima i štajera i kejsa od 125 ks sam čuo da je štajer za 2 klase bolji traktor...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
Tvrdim da nije tačno ako su isti model, ista oprema i isto godište. Identični su osim haube. Stim da Štajer ima standardnoj opremi više opreme i naravno veću cenu ali mogu da imaju identičnu opremu.
 
Nazad
Vrh