Slobodna diskusija o traktorima

Razlika u opremi ko nebo i zemlja.
Slični su skoro imali na polovni automobili za nekog Deutz-Fahr... Omnia Machinery se zove firma... cena je bila naravno nerealno niska, pa krenem da komuniciriam sa njima čisto da vidim kolko daleko idu... Prvo mail je besmislen, omniamachinery@hotmail.com, firma postoji, ali nema ovakav mail, neko je otvorio na hotmail nalog, sa ovim imenom firme koja stvarno postoji... Inače firma se bavi mehanizaciojm , nalazi se u UK..OMNIA MACHINERY UK LIMITED, RIVERSIDE HOUSE, 3 HIGH FORCE ROAD, RIVERSIDE PARK MIDDLESBROUGH, TS2 1RH...

Inače tražio sam slike mašine po netu, i ima je na nekoliko oglasnih sajtova (mislim da sam je našao na nekom češkom sajtu i još nekim)...

Pitam za mašinu, sve mi detaljno odgovore, slike pošalju.. i kao cena prevoza i troškova oko 500E (naravno nerelano niska)... Na kraju sam pitao da ode moj "prijatelj" iz Sunderland a i pogleda mašinu, na šta su oni pristali... tražio sam da mi daju telefon tamo u firmi ko će pokazati traktor, dobio sam telefon...e sad dalje ja nisam išao, da okrenem taj telefon, da se dogovaram... inače sve vreme sam imao komunikaciju sa nekom ženskom osobom iz hrvatske.....
 
Kod nas u HR svaki tjedan čitam u novinama kako neka budala nasjedne na te oglase, pa im izmuzu par tisuća eura za traktor koji ne postoji.
Pametni lopovi, svaka im čast, i neka ih nikad ne uhvate. 😂😂
 
Pa sad, ja se takvoj bagri ne divim.. da seku ruke kao i Kini za krađu i prevaru ne bi toga bilo...to napravi da niko nikome ne veruje ni za šta... da sve postane mučno, trošenje vremena (energije) na proučavanje koječega samo da se ne prođe slično....
 
Ljudi su pohlepni i sami su si krivi. Čim vidi nisku cijenu odmah skače. I sam kažeš da je cijena nerealno niska.
Bar su danas svi na mobitelima i na svim mogućim mrežama, sve je puno upozorenja na takve prevare, ali narod je glup, i treba ga šišati.
 
A misliš da prevaranti ne mogu da prevare i za "redovnu" cenu? Ne znam da li bi tako pričao da su tebe "ošišali"... ja sam uvozio par stvari (nije mehanizacija), sve je išlo na poverenje...na sreću ta oblast nije prevarantima toliko interesantna pa su retki... al upravo nešto od toga je bilo "nerealno" povoljno, ali na kraju stiglo... i šta sad? Što ne može (ne sme) da bude nešto povoljno? Postoji more razloga da neko nešto prodaje ispod cene...
 
Кад погледам огласе за механизацију у иностранству не видим баш да су јефтине као што се прича, наравно да постоје разни разлози продаје али не верујем да би то промакло њиховим препродавцима. Макли би то они врло брзо. Али далеко већи избор него код нас.
 
Jel imate iskustva sa firmom Yu Belt iz Čantavira? Kakvi su sa cenama filtera u odnosu na druge firme?
 
Eво "купујем" Case oд ових европских продаваца...цена 7500Е, добио сам и саобраћајну, тек да се види да је озбиљна ствар...иначе трактор је 2011, има и утоваривач.... цена превоза је 500Е, заједно са свим таксама... ово је прилика која се не пропушта :LOL:

сложио сам се са свим "увјетима" продавца, чекам да видим даље шта ће да буде.. шта ће да ми пошаљу...

Screenshot-from-2024-09-19-16-23-51.png



Screenshot-from-2024-09-19-16-15-47.png


Screenshot-from-2024-09-19-16-19-30.png
 
Након послатих мојих података, добијам обавештење о купопродајном уговору... све по закону.... и пословност на максималном нивоу...

Screenshot-from-2024-09-19-17-03-03.png
 
Eво "купујем" Case oд ових европских продаваца...цена 7500Е, добио сам и саобраћајну, тек да се види да је озбиљна ствар...иначе трактор је 2011, има и утоваривач.... цена превоза је 500Е, заједно са свим таксама... ово је прилика која се не пропушта :LOL:

сложио сам се са свим "увјетима" продавца, чекам да видим даље шта ће да буде.. шта ће да ми пошаљу...

Screenshot-from-2024-09-19-16-23-51.png



Screenshot-from-2024-09-19-16-15-47.png


Screenshot-from-2024-09-19-16-19-30.png
Taj traktor se pojavio na više oglasa i uvek je drugi prodavac.
 
Kolega ih testira da vidi dokle su spremni da odu sa prevarom. Na zalost pojaviće se neki "baca" koji ce se upecati i "kupiti" jeftin a dobar traktor 🤣
 
A eво и уговора.... евидентна је "стручност" ових ликова, на постојећу фактуру су укуцали накнадно податке које сам им доставио, и то "на врат, на нос"... наравно ништа нису проверавали, ни "мој" број телефона...такође интерсантно име рачуновође, румунка... вероватно, а и Walter Jasper говори чистим хрватским... типично име са ових простора, или холанђани масовно уче хрватски...

Screenshot-from-2024-09-20-09-04-37.png



Screenshot-from-2024-09-20-09-04-47.png


Screenshot-from-2024-09-20-09-04-57.png
 
I neka u tom videu snime pločicu sa traktorta, da vidiš da li se poklapa sa saobraćajnom (serijski brojevi)... :osmeh:
 
Nazad
Vrh