Slobodna diskusija o traktorima

Muka Tantalova jer je matoroća od lima i jedno i drugo. Namestiš dovoljno jak plamen-probušiš hladnjak... Smanjiš plamen-neće da se razlije (kako si ono maločas napisao, dobiješ nasrano :) ) Al eto, i tako nasrano mi radi radnju (tako sam i dva kotla za centralno spasio i još štošta) i odlaže kupovinu do nekog boljeg momenta.
 
Tema za raspravu vam je odlicna
Bilo lemljenje meko ili tvrdo lemljenje se uci u skoli na OTO
sta tu ima moja baba da nije slepa mogla bi da hatlertuje, cekaj malo da pocrveni daj mu zice i eto ne curi vise
Gasno vavarivanje je druga prica, izbor prenera spram materijala izbor zice za dodavanje i same debljine zice znali smo dodavati 4mm zicu kad smo krpili TAM STADLER kotlove, meni je uvek bilo lakse autogenim nego elektrodom
A gledao sam i sa CO2 krpe kotao i to onako prljav lim bez ciscenja

E sad lemljenje na zalost i to sam radio i te hladnjake i cuda kad imas pravu kiselinu ide to lako ako je nemas ne pokusavaj!!!!

Trenutno stanje je takvo da se svako izdaje za ZAVARIVACA cak se i te skole vanredno zavrsavaju oko 80 crvenih izadje
Ali od svih tih "NOVIH" zavarivaca tesko da bude nesto!!
Zavarivac bi prvo trebao da bude BRAVAR da nauci da ukroji sklopi da prodje sve, tek onda zavarivanje, skoro me jedan zavarivac odusevio kaze ne radi gasno rezanje ni zavarivanje


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Ne znam kako je to kod drugih ali kod mene i u ostalim firmama koje rade kod nas su to dva posebna zanimanja, autogenac i varioc i svako radi svoj posao, naravno da znaju da rade i jedno i drugo ali samo za svoju dusu
 
Dašta nego odlična! A sve je počelo sa mesingom se ne vari nego hartletuje.... Pa čekajte jel hartletovanje postupak tj tehnologija zavarivanja ili proizvodnje šešira? Okačio sa FTN-a link gde lepo piše tehnologija zavarivanja- ručno elektrolučno. Opet ispod tehnologija zavarivanja-gasno. Opet tehnologija zavarivanja-mig mag...... Tako i za lemljenje piše. Ali ne. Sve je zavarivanje samo je hartletovanje spajanje lepljenje i šta ti ja znam....
A jelte kako se zove postupak kada Tig-om variš mesing (ako beše tig) ? Tigovanje? Ili bilo koji drugi postupak.... Mig mag npr. Daj da ti to mig magujem.... Plazmiram....
 
I ja sam pravio meni kiselu kao tecnost za lemljenje,od baterija cink lim,tj to nije za nikakve maticne ploce i slicno ali za hladnjake,cevi itd ,za to je odlicno.Bolje je od bilo koje paste koje sam kupovao za lemljenje.Ali moras imati i dobru zicu za lemljenjej,i kad pripremis podlogu dobro,nema da omane.
 
Dašta nego odlična! A sve je počelo sa mesingom se ne vari nego hartletuje.... Pa čekajte jel hartletovanje postupak tj tehnologija zavarivanja ili proizvodnje šešira? Okačio sa FTN-a link gde lepo piše tehnologija zavarivanja- ručno elektrolučno. Opet ispod tehnologija zavarivanja-gasno. Opet tehnologija zavarivanja-mig mag...... Tako i za lemljenje piše. Ali ne. Sve je zavarivanje samo je hartletovanje spajanje lepljenje i šta ti ja znam....
A jelte kako se zove postupak kada Tig-om variš mesing (ako beše tig) ? Tigovanje? Ili bilo koji drugi postupak.... Mig mag npr. Daj da ti to mig magujem.... Plazmiram....
Sta dobijes zavarivanjem mesinga i zeljeza bas me zanima , koji bi to metal bio , mesing je legura cinka oko 40% i bakra.
 
Vidiš, u tom je problem, ko kako kapira. I da ne bi dolazilo do nepotrebnog zatrpavanja pogrešne teme, napisao sam: ma ja se uvek slažem ( Balašević Đ.). Inače i kod zavarivanja i kod lemljenja dolazi do spajanja baznog (kako ti kažeš) materijala i dodatnog. Ako ne dođe do toga, materijal neće biti zavaren. Jel tako? Pokušaj čist čelik da ne kažem gvožđe zalemiti.

Dok sam bio mlad i radio autolimariju, često sam hartlotao (tvrdo lemio) čelične limove. Osnovni materijal se mora zagrijati, ali ne rastaliti. Tali se samo šipka Ms koju dodajemo. Spoj je jači nego kod mekog lema i postojaniji do viših temperatura.
 
Nazad
Vrh