Slobodna diskusija o traktorima

Yto takodje ima lose tockove naspram velicine i tezine. Trebale su biti sire i zadnje i prednje.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Srđane, kakva su iskustva tj šta je skuplje a šta jeftinije?
Šta nedostaje hidraulici?
Što se tiče brzine rada, ćale je upoređivao našeg 1204 sa 1221 u oranju (lemken vs vogel) i tu su... Upoređivao je i sa jd 6630 i opet isto, tu su +-0,5km/h (oba sa vogelima M950 jedan puna daska drugi rešetka).
Buka, kod kineza novog tipa sa auspuhom sa strane ronda motor kod starog sa auspuhom pored maske prede. Kod mtz-a menjač.

Raso iste su težine mtz i yto a i gume su tu negde.... Zadnje iste a prednje možda i veće na yto.
 
Da i ja napisem koju...
yto je bucniji od 1221,.ali manji potrosac,skuplji delovi od mtz,ima laksi menjac za rad,hidraulika nije najsjajnija.ima klimu.
mtz dostupniji delovi,nema svaki klimu,fabricke gume i deo delova dosta loseg kvaliteta.menjac malo komplikovan ko nema rutinu.manji prednji tockovi spram snage.
i glavno...yto znacajno jaci i brzi u radu od 1221,3,
како си их тестирао кад кажеш да је кинез јачи и бржи
 
Srđane, kakva su iskustva tj šta je skuplje a šta jeftinije?
Šta nedostaje hidraulici?
Što se tiče brzine rada, ćale je upoređivao našeg 1204 sa 1221 u oranju (lemken vs vogel) i tu su... Upoređivao je i sa jd 6630 i opet isto, tu su +-0,5km/h (oba sa vogelima M950 jedan puna daska drugi rešetka).
Buka, kod kineza novog tipa sa auspuhom sa strane ronda motor kod starog sa auspuhom pored maske prede. Kod mtz-a menjač.

Raso iste su težine mtz i yto a i gume su tu negde.... Zadnje iste a prednje možda i veće na yto.
Hidralika i menjac isto ulje na yto...nije bajno se pokazalo.odlivci i delovi vrv slabo ocisceni,pa bude problema.prednje gume yto 26,mtz 24. jedino ne znam da li su na novim yto resili poluosovine...
 
Srđane, kakva su iskustva tj šta je skuplje a šta jeftinije?
Šta nedostaje hidraulici?
Što se tiče brzine rada, ćale je upoređivao našeg 1204 sa 1221 u oranju (lemken vs vogel) i tu su... Upoređivao je i sa jd 6630 i opet isto, tu su +-0,5km/h (oba sa vogelima M950 jedan puna daska drugi rešetka).
Buka, kod kineza novog tipa sa auspuhom sa strane ronda motor kod starog sa auspuhom pored maske prede. Kod mtz-a menjač.

Raso iste su težine mtz i yto a i gume su tu negde.... Zadnje iste a prednje možda i veće na yto.
Morale su biti sire, kod nas je laksa zemlja i dosta tone. Gde je teza zemlja ide ok.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
U oranju zajedno oru.kinez na oko znacajno brzi.plugovi isti.
Bez obzira što imam Yto tvrdim da imaju podjednaku brzinu u oranju. A u tom testu je zato brži zato što ga majstor u prvoj odšarafio na preko 2200obrtaja a rus ne može više od 2100-2200. Za brzinu više verovatno nemaju snage ni jedan ni drugi jer je to već blizu 11km/h. Ako i imaju, preteško im.
Hidraulika je po meni dobro rešena. Jednostavna, pristupačna za popravku, sve na dohvat ruke, vanjski cilindri, jaka, liftomatik, filter usisni i povratni.... Šta znam, nije nužno da je odvojeno od menjača samo se mora ispoštovati interval čišćenja i vraćanje one "mikrofiber navlake" na filter. A to retko ko vrati.
Jedino je sranje što je vanjska hidraulika redno povezana sa polugama pa se ne može istovremeno podizati oruđe npr sejalica i marker.
Na novijima je izdvojeno ulje za hidrauliku. Za poluosovine se slažem. Ne smeš kačiti duple jer će otkinuti pečurku, glavčinu... Sranje. Na najnovijim modelima su rešili poluosovine al će proći još dosta vremena dok se kod nas pojave.

-------------------------------------------
@Rasa91 , ali upoređujemo yto i mtz i iste su im gume prednje čak i šire. Druga je stvar što bi mogle biti šire, ali onda to važi za oba modela. Uostalom zašto ne skinuti tegove? 300kg pozadi + 500+150 napred.

------------------------------
@caran , Romić. Dobro te odro s obzirom da je sad novo Valeo 12 coli kvačilo 500evra. Ako je ovakvo https://www.agrofarm.com/gb/sprzeglo/7183-docisk-sprzegla-fi310-cnh-valeo.html
 
Poslednja izmena:
I ja radim sa autogenim jer nam je struja bila jaaako loša 90-tih. CO2 ne bi mogao da radi pa ga nismo ni pomišljali kupiti, a doduše teška su i vremena bila, nije bilo ::novac::
Pitanje. A zašto ne bi moglo sa njim variti?
 
Ja sam vario sa elektrodom,moze sa cime god hoces,samo je sa jednim lakse a drugim teze zavariti ,nista posebno.Tig bi tu bio najbolje resenje normalno.
 
Zato i pitam, ne vidim zašto ne bi mogao sa CO2. Kažu da je sa njim još lakše valjda zato što ne vitoperi lim.
 
Teško je variti rezervoar sa Ceo Dva 😁 jer lim puca!
Možda bi išlo sa Pola Dva da postoji a u praksi najsigurnije je sa autogenim.
Kako znam?
Pa, varili smo rezervoar na 577 mali milion puta, znao sam da ga skinem vezanih očiju u rikverc, jako pogan materijal što bi neki rekli.
 
Jao, da, ceo dva se piše.... 🤣
A jes, stvarno je čudan materijal i malo malo pa pukne... Valjda zato što je motor izbalansiran pa nema vibracija.
Sve u svemu mesingom variti je najpogubnije a sve ostalo je bolja varijanta.
 
Kod mene se oslonio bio na sraf, ispala ona pluta ili sta je vec sto bude ispod, niko nije video dok nije procurio...


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh