Slobodna diskusija o traktorima

Uros je snimao to, bili ljudi u studiju...
Mislim da to ima samo u Srbiji.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja sam pre 3 god vario rezervoar na traktoru,ispustio naftu samo,ostavio otvoren cep i zavario bez ikakvih problema ....
 
Baš tako,kod nas na tom sajmu ja mislim da je 2019 prodato 63 kom,isporučeno pola .Kod nas je stigao jedan a drugi nije.
Uglavnom epilog je da je valjda firma i stečaju ,vlasnik nema imovine na svom imenu,nadoknadu neće da prihvati ni fabrika ni novi uvoznik uglavnom se kraj ne nazire.
ja sam ga uzeo na sajmu 2018. tako da sam medju prvima bio i mi smo dobili traktore..

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
U tom periodu korone i neposredno posle se čekalo, nije bilo svega na stanju, ja sam čekao devet meseci. Sad imaju na lageru. A Armatrak početkom 2021 sam čekao manje od mesec dana, brzo je stigao.
 
Imao si sreće da nije eksplodirao.
Mora da se sipa voda, bar do pola zapremine ako se vari.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
I ja sam vario isto kao Arkadije...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
@bikacan Ispraznjen je bio par dana,i otvoren naravno,pa verujem da nije bilo isparenja.Kako da varim rezervoar ako curi voda,ili nafta ?,zato sam morao da ga ispraznim jer je curilo ....Znam da je najopasniji rezervoar ,prazan rezervoar,zbog gasova i kiseonika,i pun dizela bi bio bezbedniji variti nego prazan ,ali to nije moguce zbog curenja,rupa je bila na samom dnu na savu cela i bocne oplate rezervoara.
 
Delovi za yto su skuplji nego za belarus traktore. Prvo zato sto za belarusa ima svaka prodavnica, a za yto dve firme. Tako je kako je, neko se kune u ruse, neko pljuje kineze
emoji3.png


Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
Jesenas drugar radio kvačilo na 1025.3 na 3500rs (korpi otpao ublaživač za kardansku osovinu, lamele taman potrošene, druk ležaj i ležaj zamajca takođe). Nisam siguran da li je i ulje menjao ali ceh je bio 55-60.000 (Nebojša će reći tačnije cene ako sam pogrešio). Nakon dve nedelje i meni otkaže kvačilo na yto-u na 4400rs ali je meni samo pukla osovinica i ozledila se žabica a ležaj zamajca sam preventivno promenio. Vratio sam i korpu i lamele i druk ležaj nazad jer je sve u vrlo dobrom stanju i mislim da će ići još 1500-2000rs (pu,pu da ga ne ureknem :) ). Da sam kupio set kvačila (original Valeo) u Subotici koštao bi me 54.000din + 7.000din druk ležaj. AgroVojvodinu kao ni Roberta ni Božu nisam zvao jer nije bilo potrebe a možda je kod njih i jeftinije jer su oni prodavci za traktorske delove dok ovi u Subotici gde sam video cenu prodaju svašta. Od auto delova, kamionskih do nekih traktorskih. Inače korpa paše i na kejsa, n.holanda, neke erdogane... druk ležaj od zetora.... što znači da nekih delova ima na više mesta samo treba malo potražiti, a ne odmah kod Ljubinke ići :) .
Vrlo je upitno koji je jeftiniji na održavanju.
 
Ljudi nema šanse da se tu utvrdi sta je bolje kinez ili rus,jednostavno svi imamo svoja mišljenja i iskustva.
Kao što sam pisao znam i prezadovoljne rusima,znam i prezadovoljne kinezima a znam i za one sto ih kunu i jedne i druge pa sad jbg.
Onaj ko je navikao da vozi JD neku sesticu recimo neće biti zadovoljan ni kinezom a ni rusom,onaj što je seo iz 577 stari tip u bilo koji od ta dva biće oduševljen itd.
Kineze slabo poznajem generalno,nisam nesto previše upućen pa ne mogu nešto preterano ni da ih kometarisem sem sto meni lično izgledaju nekako "tanko" napravljeni,nemam utisak da su to komponente masine od 130ks,al to je samo moje mišljenje ne znači da je tačno.
Sto se rusa tice tačnije modela 1221.3 onaj ko hoće da za relativno normalan novac dobije jak traktor,traktor jeftin za odrzavanje,sasvim korektan što se pouzdanost tice neće biti razočaran sigurno.
Onaj ko očekuje da će 1221 biti nešto kao zapadni traktri što se recimo udobnosti tice,da neće morati s vremena na vreme da se pozabavi nekom fleķom ulja ispod njega itd nemoj ni da pomišlja da ga kupi.
 
Иде дискусија о "кинезима" и "белорусима" и када се помињу ови први, колико могу да стекнем утисак, као да се се подразумева само и искључиво YTO. Је ли неко у те "кинезе" рачунао и "Ловол" тракторе, пошто код нас продају и модел од 130 коња? Да ли је разлог што ви који разматрате куповину "кинеза" полазите од тога да су YTO масовнији и увози их крупна фирма или има нешто због чега не видим да се овде разматра и "Ловол" у класи 1221 и 1304?
 
Zato sto je ipak yto u Vojvodini najzastupljeniji od kineza, a trenutno su tu sa cenama belarus i yto, armatrack je takodje zastupljena i vise nego kinezi, ali cenovno trenutno su iznad ruseva i kineza...

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Konkretno se poredio 1304 i 1221.3 u diskusiji ma da ja i generalno kad čujem kinez mislim na YTO a i koliko sam vido i čuo po terenu i većina ljudi pod kinez misli bas na YTO.
A sto se Lovola od 130ks tice gledao sam par nekih klipova o njima,nigde ga nisam video u Srbiji a ni čuo da ga neko ima,mislim da je trenutno redji od cige jedinca tako da mislim da jos neko vreme neće moći da komentarise o njemu sa pravim informacijama.
 
Samo postepeno zagrevati površinu koja se vari tako da se sa unutrašnje strane površina pre "osuši-odmasti" nego što se zapali i nema problema, i bez ispiranja. A pogotovo ako se radi u zimskom periodu. Leti se mora malo povesti računa da rezervoar bude u hladovini ako je moguće. Pišem za autogeno zavarivanjem gvožđOm ili mesingom.
 
Најлакши начин и најбезбедније за варење резервоара је када га испразните убаците црево од ЦО2 гаса у њега и пустите гас. Нема шансе да ће експлодирати ни бензински ни дизел резервоар. Нема зајебанције са прањем и пуњењем воде.
 
Da i ja napisem koju...
yto je bucniji od 1221,.ali manji potrosac,skuplji delovi od mtz,ima laksi menjac za rad,hidraulika nije najsjajnija.ima klimu.
mtz dostupniji delovi,nema svaki klimu,fabricke gume i deo delova dosta loseg kvaliteta.menjac malo komplikovan ko nema rutinu.manji prednji tockovi spram snage.
i glavno...yto znacajno jaci i brzi u radu od 1221,3,
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh